Profile ocynkowane
 

Profile ocynkowane z blachy ocynkowanej - zamów online

Platforma B2B hurtowni stali ocynkowanej

szybka wycena

Masz pytania dotyczące profili ocynkowanych zamkniętych? Potrzebujesz pomocy ekspertów?

Wyślij do nas maila lub zadzwoń. Najlepsi eksperci w dziedzinie stali ocynkowanej odpowiedzą Ci na wszystkie Twoje pytania.

Kontakt mailowy Telefon

Profile ocynkowane prostokątne

Oferujemy profile zamknięte prostokątne i kwadratowe. Występują one ze szwem napylonym i nienapylonym. Na zamówienie dostępne są profile w ocynku ogniowym.

Profile ocynkowane wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest podwyższona trwałość. Spowodowane jest to odpornością na korozję i warunki atmosferyczne. Znajdują swoje zastosowanie w konstrukcjach zewnętrznych takich jak słupki ogrodzeniowe, ogrodzenia lub bramy.

Profile ocynkowane prostokątne

Idealnie nadają się jako przęsła do płotów.

Profile ocynkowane prostokątne

Profile ocynkowane kwadratowe

Doskonały materiał na słupki ogrodzeniowe.

Profile ocynkowane kwadratowe

Profile ocynkowane ogniowo

Charakteryzują się dużą wytrzymałością.

Profile ocynkowane kwadratowe

Profile ocynkowane to pewny materiał na trwałe ogrodzenia.

Profile wykonane z blachy ocynkowanej są najczęściej wykorzystywanym materiałem przy budowie wszelkiego rodzaju ogrodzeń. Najpopularniejszy rozmiar profili wybierany na słupki to 60×40 ze ścianką o grubości 2 mm. W naszej ofercie znajdziesz sztangi 5,6 i 7-metrowe. Sprzedajemy również gotowe słupki ogrodzeniowe o wymiarach 60×40×2,0 mm w samym ocynku lub w kolorze.

Skoro materiał na słupki jest już wybrany, teraz czas zająć się przęsłami ogrodzeniowymi. Przez ostatni okres niemal wszędzie można spotkać ogrodzenia wykonane z poprzecznie ułożonych profili ocynkowanych. Najbardziej popularnym rozmiarem jest 120×20 ze ścianką 2 mm. Dzięki różnym rozmiarom profili oraz możliwości ich pomalowania możemy stworzyć bardzo ciekawe ogrodzenie.

Jaka farba na ocynk? Odpowiadamy na pytanie czym pomalować ocynk.

Najważniejszą czynnością podczas samodzielnego malowania profili ocynkowanych jest odpowiednie przygotowanie powierzchni ocynku do malowania. Pierwszym krokiem jest wstępne oczyszczenie profili z największych zabrudzeń. Następnie należy odtłuścić ocynk. Zwiększy to przyczepność farby do kształtownika oraz ułatwi nam malowanie. Teraz czas na wybór farby. Najlepszą farbą do ocynku jest farba poliwinylowa. Jej struktura zapewnia wysoką przyczepność do ocynku oraz dobrze kryje powierzchnie profili. Należy pamiętać aby każdy z tych kroków wykonywać starannie aby efekt był zadowalający.

Profile ocynkowane możemy malować również proszkowo w malarni proszkowej. Z reguły powinniśmy być zadowoleni z efektu, jednak przed oddaniem profili warto dopytać o kilka szczegółów. Przede wszystkim jak czyszczą kształtowniki przed malowaniem, czy stosują podkład pod malowaniem, jakiego proszku używają do malowania oraz jak zabezpieczają farbę po pomalowaniu.

Jak spawać ocynk? Obalamy mity na temat spawania ocynku.

Spawanie ocynku oczywiście jest niebezpieczne ale tylko przy braku odpowiedzialności spawacza i nieodpowiedniego przygotowania do spawania. Podczas łączenia ze sobą stali ocynkowanej przy dużych temperaturach następuje spalanie ocynku. Wydzielający się wówczas gaz jest bardzo trujący. Jeśli przeniknie do naszego układu oddechowego to skutki mogą być bardzo nieprzyjemne.

Jednak spawanie ocynku, a przede wszystkim bezpieczne spawanie jest możliwe. Na początek warto zaopatrzyć się w specjalne maski do spawania z filtrem. Uchroni on nasz układ oddechowy przed trującym gazem. Następnie warto wybrać dobrą spawarkę, na której trzeba ustawić odpowiednie parametry tak aby nie przepalać ocynku. Najlepiej dopytać o to producenta urządzenia. Ważny jest też dobór drutu spawalniczego. Na szczęście najnowszy patent firmy ESAB, czyli drut OK AristoRod 38 Zn jest przeznaczony specjalnie do spawania ocynku. Jego niezwykłe właściwości pozwalają spawać jeszcze bezpieczniej, skuteczniej i bardziej estetycznie.

Ceowniki ocynkowane są idealnym uzupełnieniem konstrukcji ogrodzenia.

Firma Ulamex specjalizuje się w sprzedaży ceowników ocynkowanych o niewielkich rozmiarach. Służą one do maskowania profili ocynkowanych w ogrodzeniach. Konstrukcja jest wykonywana przy pomocy zwykłych nitów. W zależności od upodobania klienta wykonawca montuje ogrodzenia o różnych kompozycjach. Z większymi odstępami profili lub praktycznie bez odstępów.

Najbardziej popularnymi ceownikami w naszej ofercie, są te ze zewnętrznym rozmiarem 25 mm. Powodem tego jest stosowanie w przęsłach ogrodzeniowych profili ze ścianką 20 mm. Są one idealnie dopasowane do ceownika 25x25x25 mm, 20x25x20 mm i 40x25x40 mm. Oprócz tego rozmiaru dostępne są również kształtowniki 40x40x40 mm.

Jeśli chcesz otrzymać ofertę na ceowniki ocynkowane to Skontaktuj się z nami.

Pozostałe zastosowania profili ocynkowanych.

Głównie stosuje się je w branży ogrodzeniowej. Jednak coraz częściej profile ocynkowane można spotkać w konstrukcjach takich jak tarasy kompozytowe. Są to tarasy wykonane z desek kompozytowych, które przypominają drewno. Ich zaletą jest trwałość i wygląd, który bardzo przypomina deski. Nie trzeba ich malować ani dodatkowo konserwować.

Szkielet konstrukcji pod taras kompozytowy coraz częściej budowany jest ze stali ocynkowanej. Najczęściej występują tutaj profile ocynkowane 80x80 ze ścianką 3 mm. Służą one jako słupy konstrukcyjne. W głównej mierze odpowiadają za masywność i wytrzymałość konstrukcji. Firmy konstrukcyjne wykorzystują również profile ocynkowane 40x40 ze ścianką 2 mm jako wzmocnienie oraz poprawę stabilności.

Do czego można wykorzystać kątowniki ocynkowane?

Oferowane przez nas kątowniki z blachy ocynkowanej, występują tylko w wariancie równoramiennym. Największym tego typu kształtownikiem, który można u nas zakupić, jest kątownik ocynkowany 40x40x3,0 mm.

Wykonawcy bardzo cenią sobie kątowniki ocynkowane ze względu na ich niewielką cenę w stosunku do jakości. Jest to materiał wytrzymały oraz dzięki powłoce ocynku — bardzo trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Z powodzeniem można stosować go w konstrukcjach zewnętrznych, ale również wewnątrz budynków..

Profil ocynkowany stalowy kwadratowy i prostokątny

Hurtownia stali Ulamex posiada w stałej sprzedaży profile z blachy ocynkowanej oraz ocynkowane ogniowo. Ocynk zapewnia długotrwałą i niezawodną ochronę przed korozją. Profile ocynkowane oferowane przez nas są w I gatunku. Profile takie wykorzystywane są w budownictwie przy konstrukcjach metalowych, ale najczęściej wykorzystuję się jako słupki ogrodzeniowe. Zapraszamy do współpracy producentów i montażystów ogrodzeń.

Wyślij zapytanie na stal-ocynkowana@ulamex.com.pl i otrzymaj bezpłatną wycenę profili ocynkowanych.

Profil ocynkowany stalowy dodatkowe informacje

Dodatkowo posiadamy szeroki zakres innych wymiarów profili ocynkowanych do pobrania w pliku: Karta rozmiarów profili ocynkowanych.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium