Klemy aluminiowe do fotowoltaiki

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Fotowoltaika to nie tylko ekrany, które pobierają fotony i przetwarzają je na prąd elektryczny. Montaż ekranów słonecznych wymaga zastosowania solidnych elementów do ich mocowania. Jedną z części gotowych systemów montażowych są klemy końcowe i środkowe. Ich kształt i budowa zaprojektowane zostały z myślą o mocowaniu paneli na powierzchni konstrukcji nośnej. Mają za zadanie uchwycenie ekranów za ramkę prowadzoną w obrębie elementu.

 

Klemy środkowe i końcowe dla fotowoltaiki

W większości przypadków klemy środkowe i końcowe wykonywane są ze stopów aluminium. Do ich produkcji dobierany jest materiał, który osiągają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Wpływa to na stabilność mocowania i trwałość już w czasie eksploatacji instalacji. Ułatwia także prace monterskie z uwagi na trwałość i niewielką wagę.

Zgromadzone w tej grupie klemy końcowe i środkowe mają różne konstrukcje. Część z nich ma przylegać do panelu na jego całej długości, tymczasem inne konstrukcje mocują ekran tylko miejscowo. W zależności od sposobu montażu warto skorzystać z różnych typów lub mieszać je w ramach jednej instalacji. Prace monterskie można przeprowadzać ręcznie, a w wielu przypadkach niepotrzebne jest modyfikowanie elementów poprzez cięcie ich czy wiercenie.

Właściwości klem środkowych i końcowych w fotowoltaice

Klemy środkowe i końcowe mają za zadanie stabilnie przytwierdzić ekran do powierzchni konstrukcji nośnej. Ich budowa z reguły zakończona jest wypustkami i wgłębieniami w spodniej części. Zapobiega to przesuwaniu się już zamontowanego ekranu w czasie układania kolejnych. Klemy końcowe zabezpieczają go przed poderwaniem przez wiatr czy zmianą położenia w wyniku rozszerzalności termicznej konstrukcji aluminiowej. Dodatkowo klemy skonstruowane są w taki sposób, aby nie uszkodzić delikatnej konstrukcji ekranu. Nawet mocne dokręcenie klem środkowych nie spowoduje pęknięcia ekranu. Dzięki temu sprawność fotowoltaiki nie obniży się przez nieodpowiednie zastosowanie elementów konstrukcyjnych.

Zastosowanie klem końcowych i środkowych

Z akcesoriów zgromadzonych w tej grupie może korzystać fotowoltaika montowana na połaciach dachowych lub gruncie. Klemy końcowe i środkowe muszą być jedynie dopasowane do rozmiarów profili konstrukcyjnych. Nie ma znaczenia także rodzaj ekranów wykorzystanych w instalacji, a jedynie odpowiednio dopasowane wymiary.

Klemy środkowe i końcowe różnią się między sobą konstrukcją. W zależności od miejsca, do którego są przeznaczone, wyróżnia się właśnie wspomniane dwa typy produktów. Nie da się ich pomylić, ponieważ sama budowa poszczególnych elementów intuicyjnie wskazuje na ich zastosowanie. Klemy końcowe to elementy wyposażone w uchwyt tylko z jednej strony. Zabezpieczają tylko jeden ostatni ekran na krawędzi konstrukcji nośnej lub dolną krawędź skrajnych paneli. Z kolei klemy środkowe wyposażone są w dwa symetryczne uchwyty. Mocuje się pomiędzy ekranami, a ich kształt umożliwia złapanie jednocześnie dwóch sąsiadujących paneli za pomocą jednego elementu.

Podział klem:

klemy końcowe – bezpieczne montowanie profilu aluminiowego jest gwarantem stabilności całej konstrukcji fotowoltaicznej. Warto o tym pamiętać przy wyborze klem, ponieważ to klemy łączą profile z naszym dachem. Klemy końcowe z hurtowni ULAMEX to gwarancja dobrej jakości oraz świetnego wykonania klem końcowych stanowiących element montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich, skośnych lub konstrukcjach naziemnych. Montowana za pomocą śrub M10 DIN 912 A2.

klemy środkowe – wykonane z trwałego i lekkiego materiału aluminium 6060 T6. Wysoka jakość wykonania oraz trwały materiał sprawiają, że klema środkowa stanowi bezpieczne połączenie profili aluminiowych z naszym dachem. Klemy montowane są za pomocą śrub imbusowych DIN 912 A2.

Dostawa i transport – hurtownia Ulamex

Hurtownia stali Ulamex realizuje dostawy na terenie całej Polski. Chętnie podejmiemy długofalową współpracę z firmami. Sprzedajemy ilości hurtowe i detaliczne. Wyślij zapytanie, a nasz handlowiec skontaktuje się z Tobą i przedstawi indywidualną wycenę wraz z kosztami transportu.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium