Profil PV 45x40 / Profile PV / Fotowoltaika / Oferta

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Profile do paneli fotowoltaicznych wykonane zostały ze stopu aluminium, który charakteryzuje się znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi. Dostępne są w kilku różnych długościach, które dostosowane zostały do standardowych wymiarów ekranów. Można wybrać także pomiędzy czarną i naturalną kolorystyką profili PV, co ułatwi dopasowanie ich do wyglądu połaci dachowej. Nie ma to jednak większego wpływu na pozostałe parametry techniczne.

Charakterystyczną cechą profili PV jest kształt ich przekroju. Kwadratowy profil z dwóch stron uformowany jest w kształt szczelin, do których wysuwane są właściwe elementy złączne. Pozwala on na mocowanie profili do fotowoltaiki za pomocą łba śruby, która następnie przykręcana jest do uchwytów lub elementów nośnych. W profilu widoczne są różnice w wielkościach szczelin, dzięki czemu nie sposób pomylić ze sobą górnej i dolnej powierzchni.

Zalety profili PV dla fotowoltaiki

Przedstawiona konstrukcja ma cechy, które wymagane są od elementów stosowanych na zewnątrz budynków. Przede wszystkim profil do montażu paneli fotowoltaicznych wykonuje się z aluminium. Ten materiał jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, wytrzymuje skrajne temperatury i nie ulega korozji. Ważną cechą jest również sztywność i trwałość elementu, która zapobiega odkształceniu czy wręcz połamaniu profili do fotowoltaiki.

Inną zaletą doboru materiałów i kształtu konstrukcji jest brak kłopotów montażowych. Profile PV są wykonane w taki sposób, żeby przeprowadzenie montażu było łatwe i jednocześnie zapewniało trwałość połączenia. Żeby pewnie zamocować profil do montażu paneli fotowoltaicznych, wystarczy klucz o odpowiednim rozstawie. Dodatkową zaletą jest niewielka waga elementu, co także wynika z zastosowania aluminium. Ułatwi to operowanie wyrobem szczególnie przy pracach wysokościowych prowadzonych na połaci dachowej.

Profile PV fotowoltaika - gdzie stosować?

Profile do paneli fotowoltaicznych będą stosowane w czasie montażu, rozbudowy lub modernizacji instalacji fotowoltaicznej. Z użyciem tych elementów można tworzyć konstrukcje na połaciach dachowych. Przy odpowiednim doborze akcesoriów mogą stanowić część nośną na dachach płaskich i skośnych. Dodatkowo profile PV mogą stać się częścią instalacji naziemnych przy farmach fotowoltaicznych lub przydomowych sieciach. Sprawdzą się przy samodzielnym montażu fotowoltaiki, ale mogą być także wykorzystywane przez specjalistyczne ekipy monterskie. Pojedyncze profile do paneli fotowoltaicznych będą niezastąpione również w czasie napraw.

Charakterystyka profili aluminiowych

Profile znajdujące się w ofercie hurtowni stali ULAMEX wykonane są z najwyższej jakości aluminium 6060 T6. Stop ten charakteryzuje się podatnością na gięcie oraz spawanie. Panele fotowoltaiczne montowane są na zewnątrz, więc jakość wykonania elementów składających się na instalację fotowoltaiczną powinna być jak najwyższej jakości. Elementy te narażone są na negatywny wpływ warunków atmosferycznych – od wysokich temperatur po śnieg i wilgoć. Stop aluminium 6060 T6 idealnie nadaje się do anodowania.

Podział profili aluminiowych

• profil na śrubę młoteczkową – wykonany z aluminium 6060 T6, przeznaczony do montażu konstrukcji fotowoltaicznych na dachy skośne, płaskie oraz konstrukcji naziemnych. Montowany za pomocą wpustu przesuwnego z kulką M8 (kanał górny) oraz śruby młoteczkowej M10x30 A2 (kanał dolny)

• profil na śrubę sześciokątną – wykonany z najwyższej jakości aluminium 6060 T6, przeznaczony do montażu paneli fotowoltaicznych na dachach płaskich, skośnych oraz konstrukcjach naziemnych. Montowany za pomocą nakrętki M8 (kanał górny) oraz śruby M10 (kanał dolny)

• profil trapezowy – przeznaczony do montażu paneli fotowoltaicznych na blasze trapezowej. Montowany za pomocą wpustu przesuwnego z kulką M8 (kanał górny) oraz wkrętu samowiercącego z łbem 6,0x25 bi-metal z podkładką 16

Dostawa i transport – hurtownia Ulamex

Hurtownia stali Ulamex realizuje dostawy na terenie całej Polski. Chętnie podejmiemy długofalową współpracę z firmami. Sprzedajemy ilości hurtowe i detaliczne. Wyślij zapytanie, a nasz handlowiec skontaktuje się z Tobą i przedstawi indywidualną wycenę wraz z kosztami transportu.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium