Pręty aluminiowe

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Pręty aluminiowe

Charakterystyka prętów aluminiowych

Aluminium należy do najpopularniejszych materiałów konstrukcyjnych, który wykorzystywany jest w wielu dziedzinach przemysłu. Materiał ten ceniony jest przede wszystkim za odporność na czynniki atmosferyczne i brak procesów korozyjnych. Ponadto elementy aluminiowe są lekkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałe na obciążenia. Dlatego pręty aluminiowe znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających konstrukcjach także stosowanych na zewnątrz budynków.

W odróżnieniu od profili, pręty aluminiowe nie mają pustej przestrzeni wewnątrz i są wykonane w formie monolitu. Nawet produkty o przekroju kilkudziesięciu milimetrów powstają z jednorodnego aluminium. W tej grupie można znaleźć nie tylko pręty aluminiowe w formie klasycznych okrągłych konstrukcji. Znajdują się tu także elementy o przekroju kwadratowym. Dostępne wyroby mają różne wymiary średnicy, dlatego z łatwością można dostosować je do potrzeb tworzonej konstrukcji.

Zastosowanie prętów aluminiowych

Aluminium uznawane jest za materiał nowoczesny i chętnie wykorzystuje się go do konstrukcji bardzo wymagających. Z uwagi na niewielką wagę, pręty aluminiowe chętnie wykorzystywane są do budowy maszyn, a szczególnie ich konstrukcji nośnych. Dodatkowo sięga po nie także przemysł motoryzacyjny. Pręty aluminiowe wykorzystuje się do produkcji samochodów, ich zabudowy, przyczep, a nawet do tworzenia samolotów. Różnego typu pręty z tego materiału znajdują zastosowanie także w budownictwie.

Pręty aluminiowe mogą być wykorzystywane także do budowy konstrukcji wokół domu i w ogrodzie. Sztywne i odporne na czynniki atmosferyczne elementy sprawdzają się podczas tworzenia konstrukcji nośnej ogrodzenia lub płotu. Powszechnie wykorzystywane są również przez majsterkowiczów do tworzenia różnorodnych konstrukcji. Trafiają do domów jako element dekoracyjny lub część konstrukcji wyposażenia. Możliwość spawania aluminium i podatność na obróbkę mechaniczną tego materiału sprawia, że możliwości jego zastosowania wydają się nieograniczone.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium