Dwuteownik stalowy | HEB | HEA | IPN | IPE |

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Dwuteownik stalowy w infrastrukturze

Stalowe konstrukcje dwuteowników stalowych znajdują zastosowanie podczas budowy elementów infrastruktury. Poszczególne konstrukcje chętnie wykorzystywane są przez projektantów wiaduktów i mostów. Długie dwuteowniki o niewielkiej wysokości mogą tworzyć podstawę dla dojazdów do posesji, prowadzących nad rowami melioracyjnymi czy wąskimi potokami. Ich płaska powierzchnia ułatwi układanie deskowania i prace wykończeniowe.

Jednak dwuteownik stalowy często wybierany jest również do tworzenia bardziej profesjonalnych konstrukcji. To właśnie dwuteowniki stanowią podpory w mostach nad rzekami czy przy potężnych wiaduktach kolejowych. To także na podstawie stalowej powszechni dwuteowników budowane są kładki dla pieszych nad drogami czy torami kolejowymi. W tych konstrukcjach ogromne znaczenie ma niewielki zakres sprężystości wyrobów, które nie pękają podczas zmiennego obciążenia wynikającego choćby z przejazdu pociągu.

Dwuteownik stalowy w użytkowaniu amatorskim

Przemysł i budownictwo drogowe to główne dziedziny zbytu dla dwuteowników stalowych. Jednak część z produktów szczególnie o mniejszych wymiarach znajduje zastosowanie także w pracach amatorskich. Bardzo popularne jest wykorzystywanie takich konstrukcji przy budowie ogrodzenia lub słupów konstrukcyjnych do bram. Dwuteowniki wykorzystywane są do budowy wiat i garaży, a także trafiają do konstrukcji stropów altan.

Amatorscy konstruktorzy cenią te konstrukcje za możliwość formowania budowy elementu standardowymi elektronarzędziami ręcznymi. Do drobnych modernizacji kształtu wystarczą ręczne szlifierki czy wiertarki. Za pomocą palników można przeprowadzić już dowolne cięcia tych elementów. Warto jednak pamiętać, że dwuteownik stalowy doskonale znosi obciążenia mechaniczne, ale nie radzi sobie z korozją. Dlatego każdy element stosowany na zewnątrz lub w pomieszczeniach nieogrzewanych należy zabezpieczyć przed wilgocią. Nie można zapominać także o regularnym malowaniu co kilka sezonów.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium