Pręty ze stali nierdzewnej

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Wybierz pręty ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest materiałem cieszącym się coraz większą popularnością w budownictwie i przemyśle. Właściwości tego materiału sprawiają, że rokrocznie procentowy udział tego materiału w rynku rośnie. Jednym z wyrobów wykonywanych z popularnej kwasówki są pręty ze stali nierdzewnej. Produkty w procesach produkcyjnych uzyskują określone wymiary i formy. Za parametry wytrzymałościowe i antykorozyjność odpowiadają domieszki chromu, a czasem również niklu.

Pręty ze stali nierdzewnej dostępne są w wielu wariantach, co ułatwia dobór konkretnego produktu do zapotrzebowania wykonawcy. Akcesoria wykonywane są z kilku typów stali, co wpływa na ich ostateczne właściwości. Dodatkowo pręty ze stali nierdzewnej mają różne kształty przekroju i ich wymiary. Można sięgnąć po pręty o przekroju kwadratowym, okrągłym lub sześciennym. Do wyboru klienta pozostaje także określona długość pręta.

Właściwości prętów ze stali nierdzewnej

Domieszka chromu i niklu oraz odpowiednio prowadzone procesy metalurgiczne sprawiają, że pręty ze stali nierdzewnej nie rdzewieją. Proces nie jest całkowicie zatrzymany i uszkodzenie powierzchni może prowadzić do utleniania żelaza. Jednak w warunkach atmosferycznych, a także przy działaniu niektórych substancji żrących pręty nie ulegają korozji. Ponadto materiał charakteryzuje się sporą trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy ściskanie.

Gdzie przydadzą się pręty ze stali nierdzewnej?

Właściwości i parametry techniczne sprawiają, że pręty ze stali nierdzewnej znajdują zastosowanie w wielu branżach. Często korzystają z nich domowi majsterkowicze, tworząc konstrukcje ogrodowe czy tarasowe. Wysoki połysk powierzchni materiału i domieszka chromu sprawiają, że pręty ze stali nierdzewnej można wykorzystywać także do tworzenia mebli czy elementów dekoracyjnych. W pracach profesjonalistów pręty wykorzystywane są głównie do tworzenia konstrukcji ogrodzenia czy balustrad. Sporo możliwości zastosowania można znaleźć w przemyśle, szczególnie przy budowie maszyn i w motoryzacji.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium