Blacha gorącowalcowana

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Filtruj po atrybutach:

Blacha gorącowalcowana

Blacha gorącowalcowana jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia i obciążenia. Powstaje w procesie gorącowalcowania. Podczas tego procesu na powierzchni stali powstaje zgorzelina, która powinna zostać usunięta w następnych etapach produkcji. Powierzchnia blachy gorącowalcowanej nie jest gładka. Ten typ blachy idealnie sprawdzi się w miejscach, gdzie mniejszy nacisk kładzie się na estetykę.

Blacha gorącowalcowana charakteryzuje się:

  • możliwością dalszej obróbki
  • trwałością
  • odpornością na korozję
  • grubością
  • wytrzymałością na obciążenia

Zastosowania blachy gorącowalcowanej

Blacha gorącowalcowana jest stosowana w produkcji mostów, kładek wież, kontenerów i innych stalowych konstrukcji. Znajduje również zastosowanie w przemyśle okrętowym przy budowie okrętów, statków i łodzi.

Blacha gorącowalcowana a zimnowalcowana

Kiedyś blachy gorącowalcowane mogły osiągać grubość minimum 3mm. Jeśli istniała potrzeba użycia cieńszej blachy, należało walcować ją na zimno. Dziś istnieją możliwości walcowania blachy na gorąco i osiągnięcia grubości mniejszych niż 1,2mm.

Blacha zimnowalcowana charakteryzuje się gładszą powierzchnią niż blachy walcowane na gorąco. Jest bardziej wytrzymała niż blacha gorącowalcowana – odporniejsza na rozciąganie i posiada znacznie wyższą twardość.

 

 

Blacha gorącowalcowana

Hurtownia stali Ulamex zajmuje się sprzedażą stali czarnej, stali ocynkowanej, stali nierdzewnej i aluminium, fotowoltaiki oraz ogrodzeń panelowych.
Zapewniamy szybką wysyłkę towaru i profesjonalną obsługę. Realizujemy zamówienia hurtowe i indywidualne.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium