Blacha gorącowalcowana

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Blacha gorącowalcowana jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia i obciążenia. Powstaje w procesie walcowania na gorąco. Podczas tego procesu na powierzchni stali powstaje zgorzelina, która powinna zostać usunięta w następnych etapach produkcji. Powierzchnia blachy gorącowalcowanej nie jest gładka. Ten typ blachy idealnie sprawdzi się w miejscach, gdzie mniejszy nacisk kładzie się na estetykę.

Blacha gorącowalcowana charakteryzuje się:

  • możliwością dalszej obróbki
  • trwałością
  • odpornością na korozję
  • grubością
  • wytrzymałością na obciążenia
 

 

Zastosowania blachy gorącowalcowanej

Blacha gorącowalcowana jest stosowana w produkcji mostów, kładek wież, kontenerów i innych stalowych konstrukcji. Znajduje również zastosowanie w przemyśle okrętowym przy budowie okrętów, statków i łodzi.

Blacha gorącowalcowana vs zimnowalcowana

Główną różnicą pomiędzy blachą gorącowalcowaną a zimnowalcowaną jest fakt, iż blacha zimnowalcowana charakteryzuje się gładszą powierzchnią. Ponadto, jest bardziej wytrzymała niż blacha gorącowalcowana, odporniejsza na rozciąganie i posiada znacznie wyższą twardość.

Kiedyś blachy gorącowalcowane mogły osiągać grubość minimum 3mm. Jeśli istniała potrzeba użycia cieńszej blachy, należało walcować ją na zimno. Dziś istnieją możliwości walcowania blachy na gorąco i osiągnięcia grubości mniejszych niż 1,2mm.

 

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium