Uziemienie instalacji PV / Fotowoltaika / Oferta

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Ilość produktów spełniających kryteria: 2

Łącznik do uziomu Łącznik do uziomu
szt.
Uziemienie instalacji PV
zobacz więcej
Uziom fi16 1,5m Uziom fi16 1,5m
szt.
Uziemienie instalacji PV
zobacz więcej

Czym jest fotowoltaika?

Od kilku lat fotowoltaika cieszy się w naszym kraju rosnącą popularnością. Nie dzieje się tak bez powodu. Choć montaż paneli fotowoltaicznych na dachu lub na gruncie to inwestycja rzędu kilkunastu tysięcy złotych, jest to wydatek, który w ciągu kilku lat się zwróci, abyśmy potem mogli cieszyć się tanim prądem i ekologicznym sposobem jego pozyskiwania. Większość energii pozyskiwanej w Polsce jest wytwarzana z nieodnawialnych źródeł energii. Wydobycie węgla jest wciąż na dużym poziomie, jednak warto pamiętać, jak wiele gazów i pyłów jest emitowanych do atmosfery. Negatywny wpływ nieodnawialnych źródeł energii widzimy na własne oczy i jeśli zależy nam na dobru naszej planety, powinniśmy zastanowić się nad odnawialnymi źródłami energii, do których zaliczają się panele fotowoltaiczne. Panele fotowoltaiczne to ekologiczny sposób pozyskiwania energii ze słońca. Jak działają? Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne – grupa modułów zasilających jeden falownik. To właśnie w nich zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, a pobierana energia przekształcana jest w prąd, a następnie przekazywany do falownika, gdzie przekształcany jest z prądu zmiennego na prąd, który trafia do naszego domu. Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją na wiele lat, dlatego tak ważna jest jakość wykonania instalacji oraz materiałów, jakie zostaną użyte. W naszej hurtowni znajdziecie Państwo szeroką gamę elementów złącznych do instalacji fotowoltaicznych w atrakcyjnych cenach.

Jak działa fotowoltaika?

Instalacje fotowoltaiczne stały się powszechne dopiero w ostatniej dekadzie, choć korzystanie z energii słonecznej nie jest nowym odkryciem. Już w połowie XX wieku zdecydowano o budowie pierwszej instalacji fotowoltaicznej, która wykorzystywana była do zasilania promów kosmicznych. Jednak dopiero obecnie koszt podzespołów i akcesoriów montażowych pozwala na powszechne zastosowanie paneli.

Jak wygląda produkcja energii elektrycznej? Panele pobierają energię dochodzącą na powierzchnię Ziemi w postaci fotonów jako promienie słoneczne. To one trafiają na panele monokrystaliczne, gdzie wytrącane są z nich elektrony. Powstający w ten sposób prąd stały trafia do akumulatorów lub za pomocą falownika przetwarzany jest na prąd zmienny. W takiej postaci może zasilać urządzenia domowe, korzystające z prądu sieciowego.

Dlaczego warto postawić na montaż instalacji fotowoltaicznej?

Budowa instalacji fotowoltaicznej w obrębie domów prywatnych cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Każdego roku panele fotowoltaiczne pojawiają się na dachach kolejnych budynków i wokół nich. W ostatnich kilku latach wspólna moc instalacji fotowoltaicznej dla całego kraju zwiększyła się ponad dwukrotnie. Nasz kraj stał się liderem dziedzinie procentowego przyrostu paneli fotowoltaicznych i mocy instalacji. Dlaczego fotowoltaika cieszy się takim zainteresowaniem?

Instalacje fotowoltaiczne dają szansę na niższe koszty energii elektrycznej. Odpowiednio dobrana liczba paneli fotowoltaicznych sprawi, że rachunki za prąd ograniczą się tylko do kosztów utrzymania łącza. Przy odpowiednim doborze mocy instalacji prąd stały może być wykorzystywany także do ogrzewania. W ten sposób użytkownik instalacji fotowoltaicznej dysponuje własną elektrownią, która wytwarza prąd na potrzeby obiektu.

Ponadto fotowoltaika to także jeden ze sposobów na pozyskiwanie energii odnawialnej z przyrody. Niezależnie od tego, jaka będzie moc instalacji, źródło energii jest uznawane za niewyczerpalne. Instalacja nie ingeruje w środowisko naturalne, a nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne nawet po zużyciu nie stają się uciążliwym odpadem.

Na czym zamocować panele fotowoltaiczne?

Najważniejszym elementem instalacji czerpiącej energię słoneczną są panele fotowoltaiczne. Żeby jednak całość mogła prawidłowo funkcjonować potrzebna będzie także odpowiednia konstrukcja nośna. W tej grupie znajdują się produkty, które umożliwiają zamontowanie dowolnej instalacji fotowoltaicznej. Można wybierać produkty niezależnie od tego, jak jest moc instalacji fotowoltaicznej i gdzie zostanie ulokowana.

Zanim w instalacji pojawią się panele fotowoltaiczne, potrzebne jest przygotowanie konstrukcji z uformowanych profili aluminiowych. To one za pomocą śrub dwustronnych lub uchwytów hakowych montowane są do konstrukcji budynku. Dopiero na tak przygotowanym stelażu można przeprowadzić montaż paneli fotowoltaicznych. Do pracy wykorzystywane są uchwyty zwane klemami, których konstrukcje nie uszkodzą ogniw paneli. Wszystkie elementy dostępne w hurtowni można zamontować za pomocą kluczy i elektronarzędzi. Nie trzeba ze sobą spawać instalacji fotowoltaicznej, co znacznie pomaga w montażu.

Zgromadzone w tej grupie akcesoria ułatwiające montaż instalacji różnią się między sobą wymiarami. Już same profile aluminiowe mogą mieć inną długość oraz wymiary przekroju. Dzięki temu można wykorzystać je do mocowania pojedynczych paneli fotowoltaicznych lub całych szeregów, kiedy moc instalacji będzie większa. Także pozostałe uchwyty i klemy różnią się wymiarami, co ułatwi mocowanie ich do różnych typów połaci dachu. Część z nich to elementy, w których możliwa jest regulacja rozmiaru.

Fotowoltaika – na gruncie czy na dachu domu?

Najpopularniejszym rozwiązaniem na zamontowanie paneli fotowoltaicznych jest umieszczenie ich na dachu budynku. Jest to szybsze i prostsze rozwiązanie, a jego powszechność sprawia, że jest to sposób tańszy niż montowanie paneli fotowoltaicznych na gruncie. W hurtowni stali ULAMEX znajdziecie Państwo elementy konstrukcyjne do montażu instalacji fotowoltaicznych zarówno na dachu jak i na gruncie.

Wydajność i moc instalacji a lokalizacja

Nie zawsze warunki techniczne pozwalają na to, żeby instalacja fotowoltaiczna była montowana na dachu. Nieregularna struktura sprawia, że konstrukcja nośna musiałaby być niezwykle skomplikowana. Ponadto nawet spora moc instalacji fotowoltaicznej nie będzie w stanie uzyskać odpowiedniej ilości energii. Dlatego czasem budowana jest też fotowoltaika na gruncie, czyli montaż paneli do konstrukcji przygotowanej obok domu. Choć taka instalacja fotowoltaiczna zabiera nieco więcej wolnej przestrzeni, może być bardziej wydajna od tradycyjnych instalacji. Wystarczy, że nasłonecznienie w tym miejscu okaże się wystarczająco intensywne.

Najważniejsze cechy elementów do montażu instalacji fotowoltaicznej

Zgromadzone w tej grupie produkty charakteryzuje wysoka jakość i wykonanie z myślą o konkretnym zastosowaniu. Dzięki temu akcesoria mogą być przydatne przy samodzielnym montażu paneli fotowoltaicznych. Znajdą zastosowanie także jako element wyposażenia profesjonalnych ekip monterskich. Dlaczego właśnie po nie warto sięgnąć przy montażu instalacji fotowoltaicznych?

W zdecydowanej większości akcesoria wykonane są aluminium. Właściwości tego materiału znakomicie sprawdzają się przy montażu paneli fotowoltaicznych. Przede wszystkim aluminium dobrze znosi warunki, jakie panują na dachu. Jest odporne na korozję i nie ulega uszkodzeniu pod wpływem zmiennej temperatury. Dodatkowo sama konstrukcja jest trwała i odporna na wygięcie. W ten sposób można uniknąć zerwania paneli fotowoltaicznych z dachu. Niewielka waga profili i elementów montażowych sprawia, że mocowanie na dachu jest łatwiejsze i bardziej bezpieczny.

Ponadto, za pomocą zebranych akcesoriów może być montowana fotowoltaika o dowolnej mocy i rozmiarach. Szeroka gama wymiarów i typów akcesoriów pozwoli na montaż na dachu, a także konstrukcji mocowanej na gruncie. Odpowiednio dobrane produkty można wykorzystać w sytuacji, kiedy instalacja fotowoltaiczna układana jest na połaci o nieregularnej strukturze. Wówczas mogą być potrzebne różne wyroby oraz akcesoria dające możliwość regulacji.

Przed wyborem odpowiednich wyrobów, warto dokładnie ocenić, jakie elementy będą potrzebne do stworzenia konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozrysowanie kształtów i wymiarów powierzchni dachu. Należy uwzględnić rodzaj pokrycia dachu, a także jego kształt. Sięgając po odpowiednie profile, należy wziąć pod uwagę odległość od krawędzi dachu, na której nie można mocować paneli fotowoltaicznych. Tylko odpowiednio zaplanowana i wykonana instalacja zapewni bezpieczne użytkowanie.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium