Ceownik stalowy zimnogięty / Ceownik stalowy / Stal czarna / Oferta

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

 

Ceowniki zimnogięte charakterystyka:

Ceownik stalowy zimnogięty jest produktem o precyzyjnych wymiarach i gładkiej powierzchni. Ceowniki produkowane tym sposobem są wytwarzane przy niższych temperaturach, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia deformacji i zachowania lepszej jakości powierzchni finalnego produktu. W odróżnieniu od ceowników gorącowalcowanych, osiągają wysoką wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu niskiej masy. Ta unikatowa cecha powoduje, że ceowniki zimnogięte są łatwiejsze w transporcie i montażu.

W naszej hurtowni posiadamy szeroki asortyment ceowników zimnogiętych. Są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na ich elastyczne zastosowanie w wielu branżach i konstrukcjach.

Jak powstaje ceownik stalowy zimnogięty?

Płaska blacha stalowa, jest poddawana procesowi gięcia i formowania w odpowiedni kształt. Proces ten jest możliwy dzięki wykorzystaniu specjalnej pomoc prasy lub walcarki przeznaczonej do zimnego gięcia.

Następnie ceownik stopniowo przechodzi przez różne etapy obróbki: przycinanie, wyginanie, formowanie krawędzi. Po zakończeniu procesu formowania, ceownik zimnogięty jest poddawany obróbce cieplnej, która zmniejsza napięcia wewnętrzne i poprawia właściwości mechaniczne.

Ceownik zimnogięty zalety:

  • Precyzyjne wymiary i gładka powierzchnia, ułatwiające montaż i dalszą obróbkę.

  • Wysoka wytrzymałość przy niskiej masie.

  • Możliwość uzyskania szerokiego wachlarzu rozmiarów.

Wady profili stalowych zimnogiętych:

  • Ceowniki zimnogięte są droższe w produkcji niż odpowiedniki gorącowalcowane.

  • Są mniej wytrzymałe w porównaniu do profili gorącowalcowanych o podobnym rozmiarze.

  • Proces produkcji może być bardziej skomplikowany i wymagać specjalistycznego sprzętu i wiedzy.

Ceownik stalowy zimnogięty zastosowanie:

Ceownik zimnogięty znajduje szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie precyzja wymiarów, wytrzymałość, lekkość i estetyka są istotne. Mogą być to:

Konstrukcje stalowe w budownictwie, takie jak ramy, konstrukcje dachowe, ściany nośne. Ponadto, wszelkiego rodzaju konstrukcje w przemyśle, na przykład rusztowania, regały, konstrukcje mostowe. Ceowniki zimnogięte są równie chętnie stosowane w produkcji mebli metalowych, ogrodzeń, balustrad. Z ceowników zimnogiętych korzysta także branża motoryzacyjna (np. produkcja ram i nadwozi pojazdów) lub przemysł energetyczny (wieże energetyczne, słupy wysokiego napięcia, itp.).

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium