PŁASKOWNIK ALUMINIOWY

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Właściwości i rodzaje płaskowników aluminiowych

Płaskownik aluminiowy to jeden z najprostszych elementów wykonywanych z tego materiału. W procesach metalurgicznych tworzone są blachy aluminiowe, które następnie zostają pocięte na odpowiednie wymiary. W zależności od grubości blachy i zapotrzebowania można wykonać płaskownik aluminiowy o niemal dowolnych wymiarach. W tej grupie znajdują się elementy zróżnicowane pod względem szerokości, długości, jak i grubość, co wpływa na ich uniwersalne zastosowanie.

Elementy aluminiowe mają szereg cech, które pozwalają zaliczyć je do grona nowoczesnych materiałów. Płaskownik aluminiowy nie ulega procesom korozyjnym, dlatego w wielu miejscach jest chętniej wykorzystywany od stali czarnej. Zaletą płaskowników jest też niewielka waga, a płaskownik będzie ponad dwukrotnie lżejszy od elementów stalowych. Co ważne, materiał również można poddawać obróbce mechanicznej, spawaniu czy łączeniu za pomocą elementów złącznych. Na uwagę zasługuje naturalna stylistyka niewymagająca dalszej obróbki lub wykończenia.

Płaskownik aluminiowy - zastosowanie

Różnorodne wyroby dostępne w tej grupie dają ogromne możliwości ich zastosowania. W zależności od wymiarów płaskownik aluminiowy może sprawdzić się jako element konstrukcyjny lub wykończeniowy. Mniejsze płaskowniki z pewnością sprawdzą się w warsztatach majsterkowicza, gdzie wykorzystywane będą na różne sposoby. Łatwość formowania ich za pomocą cięcia, wiercenia, czy skrawania pozwala na wykorzystanie materiału do tworzenia konstrukcji użytkowych i dekoracyjnych w domu.

Płaskownik aluminiowy cieszy się zainteresowaniem także w przemyśle i budownictwie. Z uwagi na niewielki zakres czynników korozyjnych często wykorzystywany będzie w budownictwie. Szerokie płaskowniki można zastosować do budowy ogrodzenia, w którym będą uzupełniały przestrzeń pomiędzy słupkami nośnymi. Często używa się ich w przemyśle do tworzenia ram konstrukcyjnych maszyn. Z płaskowników wykonuje się także elementy wyposażenia wnętrz, czy używa do tworzenia nietypowych aranżacji. Takie wyroby trafiają także do przemysłu motoryzacyjnego.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium