Pręty stalowe zbrojeniowe, żebrowane

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Pręty stalowe zbrojeniowe ze stali czarnej

Stal czarna powszechnie wykorzystywana jest między innymi do wykonywania zbrojenia w konstrukcjach budowlanych. Pręty zbrojeniowe ze stali czarnej to elementy przygotowane w procesie ciągnienia stali, a następnie walcowania jej. Gotowy pręt zbrojeniowy jest łatwy w obróbce, można poddawać go procesom cięcia, spawania czy gięcia. Różne dostępne wymiary pozwalają stworzyć konstrukcję dokładnie odpowiadającą zapotrzebowaniu.

W tej grupie znajdują się pręty zbrojeniowe ze stali czarnej o powierzchniach żebrowanych. Taka forma powstaje w procesie walcowania i wpływa na parametry prętów oraz ich integrację z konstrukcją betonową. Dzięki żebrom konstrukcja stalowa nie wyślizguje się z betonu po jego związaniu. Ponadto łatwiejsze jest mocowanie strzemion w dokładnie wybranych miejscach na powierzchni prętów żebrowanych. Jeśli potrzebujesz większych ilości prętów zbrojeniowych, wyślij darmowe zlecenie wyceny, a otrzymasz indywidualną wycenę oraz pomoc dotyczącą zamówienia od naszych handlowców.

Pręty zbrojeniowe ze stali czarnej - zastosowanie

Stal zbrojeniowa wykorzystywana jest do wzmacniania konstrukcji betonowych. Dzięki wprowadzeniu stali do konstrukcji betonowej jest ona odporna na pęknięcia, a element będzie w stanie przenosić większe obciążenia. Konstrukcje z połączonych prętów stalowych zwane koszami, wykorzystywane są do wzmacniania konstrukcji stropów, stropodachów lub ścian betonowych. Sprawdzają się także przy tworzeniu samodzielnych konstrukcji betonowych, takich jak słupy, ściany czy elementy miejskiej i ogrodowej architektury. Pręty zbrojeniowe wykorzystuje się również przy budowie ścian z betonu komórkowego, gdzie wzmacniają przestrzenie w obrębie okien.

Pręty zbrojeniowe ze stali czarnej pokryte warstwą ocynku znajdują zastosowanie także w ogrodnictwie. Często stanowią podpory dla młodych drzew lub krzewów owocowych. Do wbitych w podłoże prętów przytwierdza się młode rośliny, co zapobiega ich połamaniu. Wiele prętów zbrojeniowych połączonych ze sobą może być wykorzystanych jako kratownice do prowadzenia krzewów i pnączy. Dodatkowo w rękach majsterkowiczów pręt stalowy żebrowany znajdzie wiele zastosowań.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium