FAQ - Najczęściej zadawane pytania o profile ocynkowane 0

Profile ocynkowane – FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 1. Dlaczego profile ocynkowane są lepsze niż profile stalowe?

  Profile wykonane z blachy ocynkowanej cechują się większą odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Powłoka cynku chroni kształtowniki przed korozją. Dzięki temu profile wykonane z blachy ocynkowanej można z powodzeniem stosować w konstrukcjach zewnętrznych np. słupkach ogrodzeniowych lub przęsłach ogrodzeniowych.

 2. W jakich sztangach sprzedawane są profile ocynkowane?

  Sztangi profili ocynkowanych najczęściej mają długość 6 metrów. Zdarzają się również sztangi 5-cio lub 7-mio metrowe.

 3. Czy jest możliwość pocięcia profili ocynkowanych?

  Profile ocynkowane można pociąć pod wybrany wymiar. Oferujemy usługi cięcia profili piłą taśmową.

 4. Czy można malować profile ocynkowane?

  Tak. Profile wykonane z blachy ocynkowanej można malować zarówno pędzlem jak i proszkowo. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy aby profile ocynkowane zachowały swoją trwałość trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię do malowania.

 5. Czy można zamówić pomalowane profile ocynkowane?

  W hurtowni profili ocynkowanych ULAMEX można zamówić gotowe pomalowane profile ocynkowane. Dostępne kolory: grafit 7016, brąz 8017, zielony 6005, czarny 9005. Warunkiem jest spełnienie odpowiedniego minimum logistycznego ustalonego z handlowcem.

 6. Czy jest możliwość zamówienia profili ocynkowanych z dostawą do klienta?

  Profile ocynkowane dowozimy do każdego klienta na terenie całej Polski. Koszty transportu wyliczane są indywidualnie. Zależą przede wszystkim od odległości oraz od ilości oraz długości profili ocynkowanych.

 7. Jak spawać profile ocynkowane?

  W przypadku powierzchni ocynkowanych można stosować zarówno spawanie, lutospawania, jak i lutowanie. Przy każdej z tych metod najistotniejszą rzeczą będą czynności dodatkowe, które umożliwią proces łączenia elementów ocynkowanych.

 8. Co to są profile ocynkowane ogniowo?

  Cynkowanie ogniowe następuje poprzez zanurzenie profili w rozgrzanym do 450-500 stopni Celsjusza cynku. Dzięki temu tworzy się warstwa cynku, która zabezpiecza profile na zewnątrz oraz wewnątrz. Profile ocynkowane ogniowo są trwalsze niż profile wykonane z blachy ocynkowanej.

 9. Do czego najczęściej wykorzystuje się profile ocynkowane?

  Hurtownia profili ocynkowanych ULAMEX, najczęściej obsługuje firmy handlowo-usługowe oraz wykonawców ogrodzeń. Nasze profile wykorzystywane są jako słupki ogrodzeniowe oraz materiał na przęsła płotu. Profile ogniowe dostarczane są często do wykonawców ogrodzeń boisk i obiektów sportowych.

Masz wiecej pytań odnośnie profili ocynkowanych lub reszty asortymentu? Prześlij zapytanie!

Profile ocynkowane Gdzie kupić profile ocynkowane Domki mobilne i modułowe

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium