Blog - Akademia Ulamex

Jak przechowywać stal ocynkowaną?

Jak przechowywać produkty stalowe?

Kształtowniki, tj. między innymi ceowniki czy kątowniki powinno przechowywać się tak, aby nie powstały na nich żadne odkształcenia, wgniecenia, wygięcia.

Powinno się je także chronić przed warunkami atmosferycznymi.

Nieodpowiednie zabezpieczenie w trakcie transportu i podczas składowania produktów może przyczynić się do występowania plam białej korozji, za co firma Ulamex nie bierze odpowiedzialności.

Co zrobić, by uniknąć kondensacji pary wodnej?

Istnieje pare sposobów, dzięki którym możemy uniknąć kondensacji pary wodnej na powierzchni produktów. Aby to zrobić, powinniśmy obniżyć temperaturę oraz wilgotność powietrza w pomieszczeniach, gdzie przechowujemy kształtowniki.

W jakim miejscu składować kształtowniki?

W miejscu, gdzie składujemy produkty temperatura powinna być stała. Pomieszczenie to ma zabezpieczyć towar przed wilgocią oraz zamoczeniem. Należy unikać przechowywania materiałów blisko bram, wjazdów, okien, gdzie mogą występować nagłe zmiany warunków składowania. W ten sposób materiał będzie odcięty od bezpośredniego działania warunków atmosferycznych z zewnątrz.

Pakowanie, transport, co po odbiorze towarów?

Powierzchnie kształtowników powinny być od siebie odseparowane za pomocą przekładek. Jeśli paczka produktów spakowana jest bez separatorów należy je bezzwłocznie rozpakować w miejscu przechowywania, aby uniknąć stykania powierzchni. Pakowanie bez przekładek powinniśmy uznawać jedynie na czas transportu, ale nie jest to odpowiedni sposób składowania.

W sytuacji, gdy nasza paczka na czas transportu zabezpieczona jest folią/streczem (tak jest np. w przypadku słupków ogrodzeniowych) po odebraniu zamówienia powinniśmy bezwzględnie pozbyć się folii zabezpieczających, gdyż na powierzchni słupka mogą pojawić się odparzenia.

Witamy na blogu Hurtowni Stali Ulamex! Specjalizujemy się w stali ocynkowanej, stali czarnej, aluminium oraz elementów do montażu fotowoltaiki. Zapraszamy do lektury artykułów dotyczących stali, ogrodzeń i odnawialnych źródeł energii. Na naszym blogu publikujemy porady, wskazówki i analizy rynku.

Blog kategorie

Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium