Blachy stalowe zimnowalcowane ze stali czarnej

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Blacha stalowa ze stali czarnej

Stal czarna to określenie na materiał uzyskiwany poprzez połączenie żelaza i węgla. Najpopularniejsza i najtańsza odmiana stali wykorzystywana jest w przemyśle, budownictwie i wokół domu.

Blachy stalowe 2mm, 3mm i 5mm

W hurtowni Ulamex dostępna jest przede wszystkim blacha zimnowalcowana o różnej grubości. Dostarczamy elementy mające powierzchnię gładką oraz z wypustkami zapobiegającymi przed poślizgnięciem. Blacha stalowa ze stali czarnej jest dostępna w wielu wariantach, jednak na zamówienie jesteśmy w stanie przygotować arkusz o wybranych wymiarach.

Właściwości blachy zimnowalcowanej ze stali czarnej

Proces walcowania na zimno powoduje pewne skutki w parametrach wytrzymałościowych i charakterystyce blachy. Przede wszystkim blacha zimnowalcowana jest bardziej trwała i sztywna. Znakomicie znosi obciążenia i niełatwo ulega odkształceniu. Poszczególne arkusze można ze sobą łączyć różnymi technikami spawalniczymi. Blacha zimnowalcowana charakteryzuje się także bardzo estetycznym wykończeniem i gładką powierzchnią zewnętrzną.

Z uwagi na sporą sztywność blacha stalowa ze stali czarnej jest nieco trudniejsza do przycięcia lub formowania. Jednak zastosowanie odpowiednich tarcz tnących na szlifierkach kątowych powinno rozwiązać problem. Przed zastosowaniem blachy na zewnątrz budynków należy zabezpieczyć je przed wilgocią, która szybko może doprowadzić do zniszczenia elementu.

Blacha stalowa ze stali czarnej - zastosowanie

Z uwagi na sporą trwałość i inne parametry wytrzymałościowe blacha stalowa ze stali czarnej wykorzystywana jest w przemyśle. Z arkuszy tworzone są elementy pojazdów samochodowych czy budowlanych. Blacha zimnowalcowana stosowana jest również do tworzenia konstrukcji maszyn przemysłowych i produkcyjnych.

Blacha stalowa ze stali czarnej chętnie wykorzystywana jest również przez majsterkowiczów. Można wykonywać z niej konstrukcje garaży czy budować osłony grilli i wędzarni. Ponadto arkusze mogą być cięte na mniejsze fragmenty i odpowiednie kształty w warsztatach. Wykonuje się z nich nawet elementy dekoracyjne.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium