Elementy złączne do fotowoltaiki

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Ilość produktów spełniających kryteria: 48

Blaszka uziemiająca Blaszka uziemiająca
szt.
Blaszki
zobacz więcej
Wpust przesuwny Alu z kulką M8 Solar Wpust przesuwny Alu z kulką M8 Solar
szt.
Elementy złączne
zobacz więcej
A2 Nakrętka M10  DIN 934  INOX A2 Nakrętka M10 DIN 934 INOX
op=100 szt
Nakrętki
zobacz więcej
A2 Nakrętka M12  DIN 934  INOX A2 Nakrętka M12 DIN 934 INOX
op=100 szt
Nakrętki
zobacz więcej
A2 Nakrętka M8 DIN 934 INOX A2 Nakrętka M8 DIN 934 INOX
op=100 szt
Nakrętki
zobacz więcej
A2 Podkładka zwykła M10 DIN125 INOX A2 Podkładka zwykła M10 DIN125 INOX
Podkładki
zobacz więcej
A2 Podkładka zwykła M8 DIN 125 INOX A2 Podkładka zwykła M8 DIN 125 INOX
op=100 szt
Podkładki zwykłe
zobacz więcej
Klips do kabli Klips do kabli
szt.
Akcesoria do kabli
zobacz więcej

Asortyment elementów złącznych

Montaż instalacji fotowoltaicznych wymaga połączenia ze sobą połaci dachowej i ekranów słonecznych. Jednym z etapów prac jest mocowanie paneli do profili aluminiowych, które są już przytwierdzone do konstrukcji połaci. W tym celu wykorzystuje się specjalnie przygotowane elementy złączne, które wykonywane są tylko z myślą o fotowoltaice.

W tej grupie można nabyć komplet akcesoriów, dzięki którym możliwy będzie trwały i stabilny montaż paneli do profili. Wśród elementów złącznych można wymienić między innymi płytki montażowe. To odpowiednio wyprofilowane blaszki, które obejmą ramię paneli słonecznych. Ciekawym produktem jest także adapter płytki montażowej, w którym jeden z otworów ma formę łezki. To pozwala na elastyczne dopasowanie blaszki do rozstawu pomiędzy śrubami.

Pozostałe elementy złączne potrzebne do montażu to przede wszystkim śruby, nakrętki i podkładki. Ich wymiary dostosowane są do otworów w pozostałych produktach montażowych, co ułatwia prace instalacyjne na wysokości. Śruby mają różne kształty łba, dzięki czemu możliwe jest mocowanie ich w innych częściach instalacji. Dodatkowo wśród elementów złącznych można znaleźć między innymi blaszki i inne akcesoria, które ułatwią przeprowadzenie prac. Zróżnicowany asortyment sprawia, że możliwe jest wykonanie nawet bardzo skomplikowanego montażu.

Właściwości elementy złącznych do fotowoltaiki

Niezależnie od przestrzeni, w jakiej mocowana będzie instalacja, wszystkie jej części będą narażone na czynniki atmosferyczne. Zarówno adapter płytki montażowej, jak i śruby są zabezpieczone przed reakcją z wilgocią. Warstwa z ocynku na podkładkach i śrubach ogranicza możliwość powstawania korozji. Z kolei blaszki najczęściej wykonane są z aluminium. Elementy złączne wytrzymują też różnice temperatury, są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, czyli warunki, które mogą czekać je na zewnątrz budynków.

Istotną cechą są dokładne i doskonale dopasowane wymiary poszczególnych elementów złącznych. Produkty z danej grupy z łatwością można połączyć ze sobą za pomocą standardowych śrub i nakrętek. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia prac na wysokości, które są nieuniknione w czasie montażu paneli. Dopasowane wymiary wpływają także na szybkość przeprowadzenia prac. Nie będzie wymagana obróbka mechaniczna elementów, a do pracy wystarczy zestaw kluczy o właściwym rozstawie.

Elementy złączne w instalacjach fotowoltaicznych - zastosowanie

Wszystkie elementy złączne zgromadzone w tej grupie można stosować do montażu dowolnych typów instalacji fotowoltaicznych. Sprawdzą się zarówno przy konstrukcjach na gruncie, jak i montowanych na połaci dachowej. Uchwyty i śruby można użyć na połaciach wykończonych każdym materiałem. Wysoka jakość elementów złącznych sprawia, że mogą sięgnąć po nie profesjonaliści na co dzień zajmujący się montażem paneli. Adapter płytki montażowej czy śruby będą pomocne również przy samodzielnym montażu. Pojedyncze akcesoria okażą się niezbędne przy rozbudowie lub naprawie uszkodzonej instalacji.

Dostawa i transport – hurtownia Ulamex

Hurtownia stali Ulamex realizuje dostawy na terenie całej Polski. Chętnie podejmiemy długofalową współpracę z firmami. Sprzedajemy ilości hurtowe i detaliczne. Wyślij zapytanie, a nasz handlowiec skontaktuje się z Tobą i przedstawi indywidualną wycenę wraz z kosztami transportu.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium