Profile stalowe, metalowe zamknięte ze stali czarnej

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej

Stal czarna to inne określenie na stop żelaza z węglem, nazywanego często stalą węglową. To najłatwiejszy do wykonania stop i co jednocześnie wpływa na jego niską cenę. Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej wykonywane są właśnie z takiego stopu. Charakterystyczną cechą jest formowanie blachy w kształt zamkniętego profilu o przekroju prostokątnym lub kwadratowym. Z uwagi na sposób wykonania, każdy element jest pusty w środku.

W asortymencie hurtowni Ulamex znajdują się profile o różnych wymiarach ścian w przekroju, długości, a także grubości zastosowanej blach. Istnieje możliwość dopasowania długości do potrzeb Klienta. Dzięki temu produkty będą precyzyjnie dopasowane do charakteru konstrukcji.

Profile stalowe zamknięte s235

Charakterystyczne cechy profili ze stali czarnej

Jedną z największych zalet produktów z tej grupy jest przystępna cena przy utrzymaniu doskonałych parametrów wytrzymałościowych. Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej przenoszą bardzo duże obciążenia o wartości zależnej od wymiarów profilu. Można bez obaw podawać je procesom obróbki. Dobrze znoszą spawanie, cięcie, a także obróbkę skrawaniem.

Wadą tego materiału jest nikła odporność na korozję i czynniki atmosferyczne. Powierzchnia szybko pokrywa się rdzawym nalotem, a korozja może postępować w głąb blachy. Dlatego stosowanie elementu poza zabudowaniami wymaga pokrycia go warstwą chromu lub farby antykorozyjnej.

Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej - zastosowanie

Najczęściej profile ze stali węglowej wykorzystywane są do tworzenia konstrukcji budowlanych. Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej sprawdzą się w czasie budowy konstrukcji wokół domu. Można wykorzystywać je do wznoszenia ogrodzenia, czy elementów architektury ogrodowej. Łatwość łączenia poszczególnych elementów i sztywność konstrukcji ceniona jest również w ogrodnictwie. Profile mogą być wykorzystywane jako podpory do młodych drzew czy krzewów owocowych. Elementy te mogą również stanowić prefabrykat, który będzie wykorzystywany do budowy innych produktów.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium