Profile stalowe, metalowe zamknięte ze stali czarnej

Realizujemy tylko zamówienia hurtowe.

Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej

Stal czarna to inne określenie na stop żelaza z węglem, nazywanego często stalą węglową. To najłatwiejszy do wykonania stop i co jednocześnie wpływa na jego niską cenę. Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej wykonywane są właśnie z takiego stopu. Charakterystyczną cechą jest formowanie blachy w kształt zamkniętego profilu o przekroju prostokątnym lub kwadratowym. Z uwagi na sposób wykonania, każdy element jest pusty w środku.

W asortymencie hurtowni Ulamex znajdują się profile o różnych wymiarach ścian w przekroju, długości, a także grubości zastosowanej blach. Istnieje możliwość dopasowania długości do potrzeb Klienta. Dzięki temu produkty będą precyzyjnie dopasowane do charakteru konstrukcji.

Charakterystyczne cechy profili ze stali czarnej

Jedną z największych zalet produktów z tej grupy jest przystępna cena przy utrzymaniu doskonałych parametrów wytrzymałościowych. Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej przenoszą bardzo duże obciążenia o wartości zależnej od wymiarów profilu. Można bez obaw podawać je procesom obróbki. Dobrze znoszą spawanie, cięcie, a także obróbkę skrawaniem.

Wadą tego materiału jest nikła odporność na korozję i czynniki atmosferyczne. Powierzchnia szybko pokrywa się rdzawym nalotem, a korozja może postępować w głąb blachy. Dlatego stosowanie elementu poza zabudowaniami wymaga pokrycia go warstwą chromu lub farby antykorozyjnej.

Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej - zastosowanie

Najczęściej profile ze stali węglowej wykorzystywane są do tworzenia konstrukcji budowlanych. Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej sprawdzą się w czasie budowy konstrukcji wokół domu. Można wykorzystywać je do wznoszenia ogrodzenia, czy elementów architektury ogrodowej. Łatwość łączenia poszczególnych elementów i sztywność konstrukcji ceniona jest również w ogrodnictwie. Profile mogą być wykorzystywane jako podpory do młodych drzew czy krzewów owocowych. Elementy te mogą również stanowić prefabrykat, który będzie wykorzystywany do budowy innych produktów.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium