Ceowniki stalowe gorącowalcowane / zimnogięte

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Ceowniki stalowe gorącowalcowane

W wielu dziedzinach budownictwa i przemysłu wykorzystywane są ceowniki stalowe. Te konstrukcje wykonywane są ze stali węglowej, która poddawana jest procesowi walcowania na gorąco. Jest to jeden z najtańszych i najbardziej skutecznych sposobów na formowanie arkuszy blachy stalowej. Jedyną wadą może być powstawanie zgorzeliny, dlatego zewnętrzna strona elementów nie jest idealnie gładka. W tej grupie znajdują się wyroby o różnych rozmiarach, a także grubości blachy, która została poddana procesowi formowania.

Jakie właściwości mają elementy gorącowalcowane?

Z uwagi na proces produkcji, ceowniki gorącowalcowane mogą być poddawane dalszej obróbce. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebny będzie proces spawania, szlifowania lub obróbki skrawaniem. Do ich właściwości należy zaliczyć ogromną sztywność i wytrzymałość na stałe obciążenia. Wynika to głównie z kształtu konstrukcji oraz wysokiej jakości stali użytej do produkcji. Ceowniki stalowe wykonane są ze stali węglowej, która nie jest odporna na działanie wilgoci. Na ich powierzchni może pojawiać się rdzawy nalot. Żeby uniknąć postępowania korozji, należy zabezpieczyć ceownik za pomocą warstwy ocynku lub podkładu.

Zastosowanie dla ceowników stalowych walcowanych na gorąco

Produkty z tej grupy można stosować wszędzie tam, gdzie ich wygląd nie ma bardzo dużego znaczenia. Gorącowalcowane ceowniki stalowe wykorzystywane są przede wszystkim w budownictwie. Profesjonaliści stosują je do tworzenia wymagających konstrukcji stalowych. Z ich pomocą wykonywane są kładki i mosty, a także konstrukcje nośne wiat, czy ramy w bramach przemysłowych. Wykorzystywane są także do produkcji kontenerów towarowych, statków czy konstrukcji maszyn.

Amatorskie zastosowanie tych produktów może być bardzo różnorodne. Ceowniki stalowe mogą być wykorzystywane do tworzenia ogrodzenia lub płotu wokół ogródków działkowych. Sprawdzają się również przy konstrukcjach architektury ogrodowej jak tworzenie altan i śmietników. Z ich pomocą wykonuje się również nadproża i konstrukcje garaży lub ogrodów zimowych.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium