Kątownik ze stali ocynkowanej

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Kątownik stalowy ocynkowany

Wśród wielu elementów stali budowlanej na uwagę zasługuje uniwersalny kątownik stalowy ocynkowany. Ten element uformowany jest z dwóch prostopadle do siebie ułożonych płaskowników. Dzięki temu znakomicie przenosi obciążenia działające na różne płaszczyzny. Kształt formowany jest w procesie walcowania lub spawania, do którego stosuje się stal węglową. Po zakończeniu formowania i obróbki powierzchnia każdego elementu pokrywana jest warstwą ocynku.

W hurtowni Ulamex znajdują się kątowniki stalowe ocynkowane o różnych rozmiarach. Profile mogą mieć ściany symetryczne lub różniące się szerokością. Wpływa to na parametry wytrzymałościowe każdej konstrukcji. Elementy dostarczamy w odcinkach o długości wybranej przez zamawiającego. To minimalizuje ryzyko powstawania dużej ilości odpadów.

Dowiedz się więcej:

Dowiedz się, jak przechowywać produkty stalowe!

Kątownik stalowy ocynkowany - właściwości

Kątowniki w budownictwie cenione są przede wszystkim za sporą wytrzymałość. Wysokiej jakości stal uformowana w dany kształt umożliwia przenoszenie sporych obciążeń przez element. Każdy kątownik stalowy ocynkowany jest odporny na działanie wilgoci. Jego powierzchnia nie podlega utlenianiu, ponieważ chroniona jest warstwą ocynku. Warto dodać, że uszkodzenie powierzchni ochronnej będzie powodowało powstawanie ognisk korozji. Warstwa ocynku nie utrudnia procesów spawania, jednak łączenie tą metodą niszczy powłokę na powierzchni kątownika.

Jakie zastosowanie ma kątownik stalowy ocynkowany?

Wspomniane właściwości znajdą zastosowanie zarówno przy tworzeniu profesjonalnych konstrukcji, jak i pracach amatorskich. Kątownik stalowy ocynkowany może być wykorzystywany do tworzenia konstrukcji nośnych ogrodzenia lub płotu na zewnątrz budynku. Z jego pomocą wykonuje się także inne konstrukcje architektury ogrodowej. W przemyśle kątownik stalowy ocynkowany może stanowić część maszyny, podestu lub ciągu stopni. Takie elementy wykorzystywane są do tworzenia konstrukcji garaży i magazynów. Do ich powierzchni mogą być mocowane arkusze blachy, które zabezpieczają zawartość obiektu.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium