Kątownik stalowy

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Kątowniki stalowe

Uniwersalne kątowniki stalowe to elementy, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę. Mają charakterystyczny kształt dwóch płaskowników dłuższymi bokami połączonych ze sobą pod kątem prostym. Wykonywane są z różnych gatunków stali węglowej o doskonałych parametrach wytrzymałościowych. W hurtowni Ulamex znajdują się kątowniki formowane w różnych procesach. Do ich produkcji użyto kilku wariatów blach o rozmaitych grubościach oraz szerokościach. Produkty różnią się od siebie wymiarami, co ułatwia dostosowanie elementu do potrzeb konstrukcji. Dostarczamy kątowniki w długościach wybranych przez zamawiającego.

Kątownik gorącowalcowany i zimnowalcowany - różnice

W tej grupie produktów można spotkać dwa rodzaje kątowników, które różnią się procesem kształtowania. Kątownik gorącowalcowany formowany jest z blachy poddanej działaniu wysokiej temperatury. Przekłada się to na większą zdolność elementu do dalszej obróbki. Bez obaw można go ciąć, spawać, a także szlifować. Wadą jest jednak gorsza estetyka wykończenia, wynikająca z powstawania zgorzeliny na powierzchni stali.

Tymczasem kątownik stalowy zimnowalcowany charakteryzuje się większą sztywnością i trwałością. Nie poddaje się tak łatwo formowaniu i jest odporny na odkształcenia. Uważa się także, że do jego produkcji można stosować cieńszą blachę.

Kątowniki stalowe - zastosowanie

W zależności od procesu formowania, kątowniki stalowe mogą być stosowane w różnych obszarach. Docięty na wymiar kątownik zimnowalcowany można zastosować do tworzenia konstrukcji nośnych w budownictwie i przemyśle. Wykonuje się z niego konstrukcje podestów, schodów czy ramy obudowy maszyn przemysłowych.

Z uwagi na swoje właściwości, kątownik gorącowalcowany częściej trafia w ręce majsterkowiczów. Może być wykorzystywany do tworzenia obiektów architektury ogrodowej, ogrodzenia czy podpór dla roślin. Stosuje się go również do budowy konstrukcji garaży, wiat czy pomieszczeń magazynowych. Kątowniki wykorzystuje się przy spawaniu ram bram przemysłowych i kratownic nośnych.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium