Kątowniki stalowe S235 - hurtownia

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Kątownik stalowy

Uniwersalny kątownik stalowy to element, bez którego trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę. Kątowniki stalowe mają charakterystyczny kształt dwóch płaskowników dłuższymi bokami połączonych ze sobą pod kątem prostym. Wykonywane są z różnych gatunków stali węglowej o doskonałych parametrach wytrzymałościowych. W hurtowni Ulamex oferujemy kątownik stalowy formowany w różnych procesach. Do produkcji kątowników użyto kilku wariantów blach o rozmaitych grubościach oraz szerokościach. Nasza oferta składa się z wielu produktów o szerokim spektrum wymiarów, co ułatwia dostosowanie elementu do potrzeb konstrukcji. Dostarczamy kątowniki stalowe w długościach wybranych przez zamawiającego.

Kątownik stalowy gorącowalcowany i zimnowalcowany - różnice

W tej grupie produktów można spotkać dwa rodzaje kątowników, które różnią się procesem kształtowania. Kątownik stalowy gorącowalcowany formowany jest z blachy poddanej działaniu wysokiej temperatury. Przekłada się to na większą zdolność elementu do dalszej obróbki. Bez obaw można go ciąć, spawać, a także szlifować. Jego wadą jest jednak gorsza estetyka wykończenia, wynikająca z powstawania zgorzeliny na powierzchni stali.

Z kolei kątownik stalowy zimnowalcowany charakteryzuje się większą sztywnością i trwałością. Nie poddaje się tak łatwo formowaniu i jest odporny na odkształcenia. Uważa się także, że do jego produkcji można stosować cieńszą blachę.

Kątowniki stalowe - zastosowanie

W zależności od procesu formowania, kątowniki stalowe mogą być stosowane w różnych obszarach. Docięty na wymiar kątownik stalowy zimnowalcowany można zastosować do tworzenia konstrukcji nośnych w budownictwie i przemyśle. Wykonuje się z niego konstrukcje podestów, schodów czy ramy obudowy maszyn przemysłowych.

Z uwagi na swoje właściwości, kątownik gorącowalcowany częściej trafia w ręce majsterkowiczów. Może być wykorzystywany do tworzenia obiektów architektury ogrodowej, ogrodzenia czy podpór dla roślin. Stosuje się go również do budowy konstrukcji garaży, wiat czy pomieszczeń magazynowych. Kątowniki wykorzystuje się przy spawaniu ram bram przemysłowych i kratownic nośnych.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium