Kątowniki stalowe S235 - hurtownia
Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.
Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!
W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.
Ilość produktów spełniających kryteria: 19
Kątownik stalowy gorącowalcowany i zimnowalcowany - różnice
W tej grupie produktów można spotkać dwa rodzaje kątowników, które różnią się procesem kształtowania. Kątownik stalowy gorącowalcowany formowany jest z blachy poddanej działaniu wysokiej temperatury. Przekłada się to na większą zdolność elementu do dalszej obróbki. Bez obaw można go ciąć, spawać, a także szlifować. Jego wadą jest jednak gorsza estetyka wykończenia, wynikająca z powstawania zgorzeliny na powierzchni stali.
Z kolei kątownik stalowy zimnowalcowany charakteryzuje się większą sztywnością i trwałością. Nie poddaje się tak łatwo formowaniu i jest odporny na odkształcenia. Uważa się także, że do jego produkcji można stosować cieńszą blachę.
Kątowniki stalowe - zastosowanie
W zależności od procesu formowania, kątowniki ze stali czarnej mogą być stosowane w różnych obszarach. Docięty na wymiar kątownik stalowy zimnowalcowany można zastosować do tworzenia konstrukcji nośnych w budownictwie i przemyśle. Wykonuje się z niego konstrukcje podestów, schodów czy ramy obudowy maszyn przemysłowych.
Z uwagi na swoje właściwości, kątownik gorącowalcowany częściej trafia w ręce majsterkowiczów. Może być wykorzystywany do tworzenia obiektów architektury ogrodowej, ogrodzenia czy podpór dla roślin. Stosuje się go również do budowy konstrukcji garaży, wiat czy pomieszczeń magazynowych. Kątowniki wykorzystuje się przy spawaniu ram bram przemysłowych i kratownic nośnych.
- Wróć do kategorii: stal czarna.