Ceownik aluminiowy

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Filtruj po atrybutach:

Co to jest ceownik aluminiowy i czym się charakteryzuje?

Aluminium jest jednym z pierwiastków najczęściej występującym w przyrodzie, jednak dopiero od niedawna potrafimy właściwie wykorzystać jego właściwości. Ceownik aluminiowy to konstrukcja wykonywana w procesach metalurgicznych z użyciem stopów aluminium zmieszanych z dodatkami. Ostateczna forma ceownika aluminiowego swoją nazwę zawdzięcza przekrojowi, który przypomina dużą literę C. Trzy ścianki kształtownika są do siebie ułożone pod kątem prostym. Taka konstrukcja pozwala na przenoszenie sporych obciążeń i nie odkształca się jak pojedyncze płaskowniki.

Ceownik aluminiowy półzamknięty

W tej grupie można znaleźć ceowniki aluminiowe o różnych wymiarach. Różnice wynikają nie tylko z długości ścianek prostych w kształtowniku, ale także proporcji pomiędzy nimi. Dodatkowo można wybrać grubość blachy, z której został stworzony cały element. Ceownik aluminiowy jest podatny na formowanie, można kształtować go mechanicznie, ciąć, wiercić i skrawać. Z uwagi na konstrukcję ceownik aluminiowy ma ograniczone właściwości, jeśli chodzi o plastyczność. Materiał jest też lekki, odporny na procesy korozyjne, dlatego można znaleźć wiele możliwości do wykorzystania go.

Zastosowanie dla ceownika aluminiowego

Konstrukcje aluminiowe cenione są niemal we wszystkich dziedzinach przemysłu. W odróżnieniu od stali czarnej są odporne na korozję, co umożliwia zastosowanie ceowników aluminiowych na zewnątrz pomieszczeń. Często wykonywane są z nich konstrukcje związane z ogrodzeniem czy małą architekturą ogrodową. Z pomocą takich wyrobów można wykonywać także elementy okien, zabudowy tarasów i balkonów czy konstrukcje daszków nad wejściem.

Ceownik aluminiowy cieszy się także zainteresowaniem w przemyśle motoryzacyjnym oraz lotniczym. W tych dziedzinach wykorzystywana jest jego niewielka waga i możliwość łatwego formowania elementów. Profile trafiają również do przemysłu maszynowego, gdzie z ich pomocą wykonywane są konstrukcje lub ramy osłonowe. Tego typu kształtowniki znajdują zastosowanie w budownictwie oraz przy tworzeniu wymagających konstrukcji inżynierskich.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium