Blachy nierdzewne i kwasoodporne - kwasówka

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Blacha nierdzewna

Stal należy do najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w przemyśle. Z uwagi na rosnące wymagania dotyczące tego stopui zapotrzebowanie na materiał wytrzymały, stworzono elementy ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Dzięki unikalnym metodom produkcji uzyskano materiały, które charakteryzują się właściwościami nieosiągalnymi dla tradycyjnej stali.

Stal specjalna, z której produkowane są blachy nierdzewne i kwasoodporne, charakteryzuje się podobnym składem. Kluczowe dla uzyskania ich parametrów okazuje się zastosowanie dodatku innych materiałów jak chrom, a w przypadku stali kwasoodpornej również nikiel. W zależności od proporcji poszczególnych materiałów uzyskuje się inne właściwości stali.

Jakie właściwości mają blachy nierdzewne i kwasoodporne?

W zależności od tego, czy wybieramy blachy nierdzewne czy kwasoodporne, możemy spodziewać się nieco innych właściwości. Blachy nierdzewne uzyskuje się poprzez dodatek chromu na poziomie kilkunastu procent. Dzięki temu stal jest odporna na korozję i może być stosowana w środowisku wilgotnym. Ten materiał wytrzymuje również działanie rozcieńczonych roztworów kwasowych i zasadowych.

Z kolei stal kwasoodporna stanowi jeszcze skuteczniejszą ochronę przed czynnikami kwasowymi. Blacha nie reaguje z substancjami o charakterze kwaśnym o mocy mniejszej niż kwas siarkowy. W przypadku tych stali, po przeprowadzeniu procesu spawania, należy gotowy element poddać obróbce cieplnej.

Do czego wykorzystać blachy nierdzewne i kwasoodporne?

Najczęściej blachy nierdzewne i kwasoodporne wykorzystuje się w przemyśle i budownictwie. Elementy nierdzewne mogą służyć do wykonywania balustrad i osłon na kolumnach. Z tego materiału wykonuje się również daszki, ramy okienne, wyposażenie basenów. Po dalszej obróbce nierdzewka wykorzystywana jest do tworzenia sprzętów AGD czy elementów maszyn.

Stal kwasoodporna trafia do środowiska agresywnego jak instalacje przemysłowe czy zakłady chemiczne. Z uwagi na brak reakcji z wilgocią i agresywnymi substancjami, a także piękny połysk, często blacha dekoracyjna kwasoodporna wykorzystywana jest do tworzenia ozdób.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium