Pręty gwintowane i ciągnione
Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.
Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!
W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.
Pręty stalowe to jeden z produktów metalurgicznych, który wykonywany jest ze stopu żelaza i węgla. W procesie walcowania lub ciągnienia wykonuje się elementy o sporej długości i pełnym przekroju okrągłym. W tej grupie znajdują się zarówno pręty walcowane, jak i pręty ciągnione. Dodatkowo niektóre z nich to pręty stalowe gwintowane, czyli wykończone w procesie walcowania gwintu. Dzięki temu z ich pomocą można tworzyć połączenia śrubowe.
W hurtowni stali Ulamex znajdują się pręty o różnych średnicach i długościach. Gładkie ciągnione pręty ogrodzeniowe i konstrukcyjne dostarczane są w średnicach od 4 do 50 milimetrów. Długość prętów można wybrać na zamówienie, co pozwala uniknąć strat materiałowych. Równie szeroki wybór dotyczy produktów gwintowanych. Te pręty dostępne są w średnicach od 6 do 24 milimetrów. Standardowe długości prętów ocynkowanych to odcinki 1 i 2 metry.
Skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci ofertę cenową na pręty ocynkowane.
Ilość produktów spełniających kryteria: 30
Pręty gwintowane ocynkowane
Wszystkie pręty gwintowane i pręty ciągnione pokryte są warstwą ocynku. W specjalnych procesach metalurgicznych na elementy ze stali czarnej nakładana jest warstwa cynku. Dzięki temu pręty są odporne na korozję w wyniku działania czynników atmosferycznych. Ponadto pręty charakteryzują się odpornością na rozciąganie i zrywanie. Wykonuje się je z wysokiej jakości stopu i spełniają wszystkie normy obowiązujące dla takich produktów. Mają też przyzwoitą sztywność, która zależna jest od średnicy pręta. Dokładne walcowanie gwintów na ich powierzchni sprawia, że połączenie śrubowe można wykonać bez problemu.
Gdzie znajdą zastosowanie pręty gwintowane i pręty ciągnione
Stalowe pręty gwintowane i pręty ciągnione stosowane są w wielu dziedzinach i branżach. Konstrukcje gwintowane wykorzystywane są w miejscach, gdzie istnieje potrzeba stabilnego połączenia elementu z podłożem. Często wykorzystuje się je w konstrukcjach zbrojeń do stabilizacji lub przy montażu więźby dachowej. Znajdą zastosowanie przy osadzaniu na podłożu maszyn, słupów czy ogrodzenia. Mogą być także wykorzystywane do konstrukcji wykorzystujących śruby rzymskie przy regulowanych zawiasach czy naciągach. W budownictwie z ich pomocą mocuje się kratownice podwieszanych sufitów. Znajdą też zastosowanie w warsztacie majsterkowicza do konstrukcji opartych na połączeniach śrubowych.
Pręty ogrodzeniowe
Z kolei pręty ciągnione gładkie powszechnie wykorzystywane są do tworzenia konstrukcji stalowych. Można wykonywać z nich kratownice stalowe lub bramy ogrodzeniowe. Często tworzy się strzemiona i elementy zbrojenia pomocniczego w koszach zbrojarskich. Gładkie pręty stosowane są nawet do wykonywania przywiesi w rurociągach, czy konstrukcjach technicznych. Często stosuje się je w przemyśle do budowy maszyn lub jako półprodukt. Pręty niepokryte warstwą ocynku wykorzystywane są w procesach obróbki plastycznej. Gładkie pręty ocynkowane znajdują zastosowanie wśród majsterkowiczów przy tworzeniu wsporników ogrodniczych lub dekoracji mieszkań.