Hurtownia aluminium

Uprzejmie informujemy, iż prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową oraz nie docinamy profili na wymiar.

Sprawdź nowy asortyment profili aluminiowych!

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Ulamex - hurtownia aluminium

Materiały z aluminium wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu i budownictwa. Wykonywane są ze stopu aluminium i innych metali, dzięki czemu uzyskują interesujące parametry i właściwości. Hurtownia aluminium Ulamex oferuje różnego typu elementy wykonane z tego materiału. Należą do nich przede wszystkim płaskowniki i kątowniki o różnych kształtach. Wiele pozycji w asortymencie stanowią profile zamknięte i rury. Do wyboru oddajemy również blachy o różnych grubościach i kształcie powierzchni. Wszystkie elementy dostępne są w wielu wariantach wymiarowych, a w razie potrzeby jesteśmy w stanie dostarczyć produkt na zamówienie.

Charakterystyka i zastosowanie aluminium

Aluminium należy do materiałów, które w przyrodzie spotykane są niezwykle często. Stopy aluminium uznawane były dotychczas za mało wartościowe z uwagi na słabą sztywność gotowego produktu. Dzięki rozwojowi metalurgii i odpowiednim dodatkom produkty aluminiowe charakteryzują się sztywnością na poziomie porównywalnym ze stalą.

Ten materiał ceniony jest również za niewielką wagę poszczególnych gotowych wyrobów. Aluminium ma masę trzykrotnie mniejszą od stali, co pozwala zastosować materiał w bardzo wymagających konstrukcjach. Dodatkowo w budownictwie wskazuje się na łatwość obróbki tego materiału. Można formować go dowolnymi metodami, takimi jak cięcie, spawanie czy obróbka skrawaniem. Nie można też zapominać o odporności na czynniki atmosferyczne, a w szczególności wilgoć.

Zastosowanie wyrobów aluminiowych

Nasza hurtownia aluminium oferuje wiele produktów, które sprawdzają się w przemyśle. Wykorzystywane są między innymi do tworzenia konstrukcji suchej zabudowy wewnątrz budynku. Profile zamknięte o różnych wymiarach oraz płaskowniki stosowane są do tworzenia ogrodzenia aluminiowego. Taka konstrukcja cieszy się rosnącą popularnością, podobnie jak przęsła i balustrady aluminiowe. Wielu majsterkowiczów również korzysta z produktów oferowanych przez hurtownię aluminium Ulamex. Wykonywane są z nich meble, półki lub konstrukcje architektury ogrodowej.

Home page do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium