Stal nierdzewna

W pierwszej kolejności realizujemy zapytania biznesowe.

Stal nierdzewna - sklep i hurtownia Ulamex

Coraz większym zainteresowaniem ze strony branży budowlanej cieszy się stal nierdzewna. Sklep i hurtownia Ulamex ma w swojej ofercie wiele wyrobów wykonanych z tego materiału. Do tworzenia konstrukcji nierdzewnych wykorzystywane są przede wszystkim pręty, profile i blachy. Przy budowie instalacji wodnych czy spożywczych przydatne będą rury lub płaskowniki. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się również elementy armatury czy części balustrad zewnętrznych.

Wszystkie warianty produktów ze stali nierdzewnej, które znajdują się w naszym asortymencie, dostępne są w kilku wariantach. Dzięki temu można łatwiej wybrać odpowiedni produkt i dopasować go do potrzeb tworzonej konstrukcji. W razie potrzeby możemy przygotować odpowiedni wymiar elementu ze stali nierdzewnej. Sklep Ulamex oferuje transport materiałów do klienta lub odbiór osobisty z naszych magazynów.

Charakterystyka i zastosowanie stali nierdzewnej

Stal nierdzewna wykonana jest ze stopu żelaza i węgla, do którego dodano domieszkę chromu. Dodatkowy składnik w ilości kilkunastu procent odpowiada za zabezpieczenie elementów przed utlenianiem żelaza, czyli procesem korozji. Odpowiednio uformowany materiał jest więc odporny na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Nie wchodzi w reakcję nawet z rozcieńczonymi substancjami kwaśnymi czy zasadowymi. Jest odporny nawet na działanie wysokiej temperatury.

Unikalne właściwości i parametry stali nierdzewnej sprawiają, że znajduje ona zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Z gotowych części armatury czy półfabrykatów korzysta branża spożywcza. Ze stali tworzone są instalacje do przetwórstwa spożywczego. Wykonuje się z nich również garnki, patelnie czy inne akcesoria kuchenne. Często z tego typu stali montowane są elementy architektury zewnętrznej, narażone na działanie czynników atmosferycznych. Blachy i kątowniki wykorzystuje się do tworzenia zadaszeń, a ich właściwości docenia również branża morska i stoczniowa.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium