Kraty pomostowe
 

Kraty pomostowe WEMA i stopnie schodowe


Kraty pomostowe WEMA

Kraty pomostowe WEMA

Stopnie schodowe

Stopnie schodowe

Kraty pomostowe WEMA

Hurtownia stali Ulamex posiada w swojej ofercie wysokiej jakości Kraty pomostowe WEMA. Cechują się one dużą wytrzymałością oraz dużą nośnością, dzięki czemu mogą poruszać się po nich ludzie oraz pojazdy.

Do użytku dla ludzi przeznaczone są kraty pomostowe z płaskownikiem 25x2. Jeśli do ruchu pieszych dojdzie przenoszenie ładunków to zalecane jest zamontowanie kraty WEMA 30x2. W przypadku ruchu aut lub wózków widłowych krata powinna mieć płaskownik 40x2 i większe.

Kraty pomostowe WEMA mają swoje dwa wskaźniki wytrzymałości. Jest to obciążenie ciągłe kraty oraz obciążenie punktowe. Z definicji pierwsze z nich to obciążenie 1 daN(dekaniutona) na metr kwadratowy. Natomiast obciążenie punktowe krat pomostowych liczone jest obciążenia 1daN skupionego na powierzchnię 200x200 mm.

Pełną tabelę wytrzymałości możecie sprawdzić tutaj.

Zalety krat pomostowych

Kraty WEMA cechują się długotrwałą eksploatacją, dzięki czemu przez długi czas pozostają w nienaruszonym stanie. Wysoka jakość wykonania nadaje im dużą sztywność. Mimo tego kraty są lekkie i łatwe w transporcie. Szeroki zakres rozmiarów krat oraz grubości płaskownika z jakiego są wykonane powoduje, że znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach.

Kraty pomostowe WEMA swoją wytrzymałość na warunki atmosferyczne zawdzięczają ocynkowaniu ogniowemu, któremu są poddane w procesie produkcji. Jest to pewna metoda zabezpieczenia metalu przed rdzą.

Dodatkową zaletą kratek jest metoda ich wykonania, która zapobiega przez ślizganiem się butów oraz opon samochodowych.

Zastosowanie krat pomostowych WEMA

Dzięki swojej uniwersalności kratki Wema, znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu ale także i w życiu codziennym.

Bardzo popularnym zastosowaniem krat WEMA, są podesty - przemysłowe w fabrykach i halach magazynowych. Jak już mogłeś przeczytać wyżej, zapobiegają one poślizgowi dzięki czemu można się po nich bezpiecznie poruszać nawet przenosząc cięższe przedmioty.

Kraty możemy spotkać również przy silosach. Wykonane są z nich stopnie schodowe, oraz pomosty znajdujące się na górze zbiorników. Tutaj również dużą rolę odgrywa bezpieczeństwo podczas poruszania, nawet zimą.

Kraty pomostowe nazywane również kratami podestowymi stosowane są w kanałach garażowych. Jest to proste i wytrzymałe przykrycie kanału. Kraty na kanał w zależności czy będzie po nich jeździł samochód czy nie zalecamy zakupić z płaskownikiem 40x2 mm. Jeśli będzie to tylko przykrycie kanału bez ruchu aut, to w zupełności wystarczą kraty z płaskownikiem 25x2 mm.

Oprócz pomostów i stopni schodowych, z kratek WEMA robi się również wycieraczki. Występują w formie z obramowaniem lub bez. Sprawdzają się świetnie, ponieważ ich wykonanie zapewnia dobre oczyszczenie podeszwy buta z zabrudzeń.

krata pomostowa prezentacji płaskowników

Jak zbudowane są kraty pomostowe?

Kraty pomostowe WEMA zbudowane są z płaskownika nośnego(na rysunku oznaczono go literą „L”) oraz skręcanego pręta(litera „B” na rysunku). Te elementy są ze sobą zgrzewane tworząc oczko kraty. W standardzie ma ono wymiar 34x38.

Płaskownik, z którego wykonane są kratki najczęściej można spotkać w wymiarach 25x2, 30x2 oraz 30x3. Pręt występujący w kratach ma średnicę 5 mm.

Kraty WEMA pod wymiar

Oprócz standardowych rozmiarów krat pomostowych w ramach naszej oferty możliwe jest zamówienie krat pod wymiar. Każde zapytanie jest wyceniane indywidualnie. Termin realizacji takiego zamówienia to zazwyczaj od czterech do siedmiu tygodni. W zależności od ilości zapytań.

Poniżej w pliku przedstawiamy ofertę krat pomostowych dostępnych od ręki:

Dostępne od ręki kraty pomostowe

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium