Blog - Akademia Ulamex

Jak zasłonić ogrodzenie panelowe?

Jak zasłonić ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe – sposoby wykorzystania

Panele ażurowe to nie tylko doskonały materiał na stabilne ogrodzenie. Dzięki ich specyfice w łatwy sposób można z nich tworzyć wewnętrzne aranżacje ogrodowe służące do podparcia okazałych roślin pnących.

W ten sposób powstają cenione przez działkowiczów tanie altany i osłony miejsc przeznaczonych na spotkania towarzyskie. Wystarczą cztery słupki i kilka paneli, które z czasem pokrywają się bujną roślinnością. Proszkowe malowanie drutów skutecznie zabezpiecza je przed wpływem wilgoci, chroniąc tym samym przed powstawaniem ognisk korozji.

W ten sam sposób powstają gustowne osłony pojemników na śmieci, przegrody tarasowe czy dyskretne zakątki, gdzie do woli można korzystać z kąpieli słonecznych.

Oczywiście, głównym przeznaczeniem ażurowych paneli ogrodzeniowych jest wyznaczenie granic posesji oraz zapewnienie jej lokatorom podstawowych warunków bezpieczeństwa.

Jak skonstruowane panele ogrodzeniowe?

Zanim przejdziemy do meritum, warto przybliżyć czytelnikom różnice pomiędzy dostępnymi w sprzedaży panelami.

Rodzaje paneli:

 • Panele ogrodzeniowe 2D;

 • Panele ogrodzeniowe 3D.

Panele ogrodzeniowe 2D 

Układ poszczególnych drutów w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej jest prosty. Patrząc z boku, ogrodzenie stanowi gładką i równą płaszczyznę, bez odkształceń. Panele ogrodzeniowe 2D stosowane są głównie do zabezpieczenia obiektów przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej

Panele ogrodzeniowe 3D 

To kompozycja drutów wyprofilowanych tworzących interesujące przetłoczenia. Najczęściej przypominają one symbol „V”. Liczba przetłoczeń uzależniona jest od wysokości panela ogrodzeniowego. Z powodu wysokich walorów estetycznych panele ogrodzeniowe 3D znajdują uznanie właścicieli prywatnych posesji.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie https://ulamex.com.pl/ogrodzenie-panelowe.

W każdym z wymienionych przypadków panele cechuje ażurowa konstrukcja, co może być dla użytkowników nieco krępujące. Jak temu zaradzić?

Jak i czym zasłonić panele ogrodzeniowe?

Pierwszym i naturalnym rozwiązaniem jest wspomniana już wcześniej aranżacja roślinna. Panel ogrodzeniowy idealnie sprawdzi się jako wspornik szybko rosnących, a zarazem pięknych pnączy.

Kilka najszybciej rosnących pnączy:

 • Wiciokrzew;

 • Aktinidia;

 • Wisteria;

 • Bluszcz;

 • Akebia;

 • Cytryniec chiński;

 • Winobluszcz.

Wszystkie cechuje gęsta pokrywa liści i piękne kwiaty. Dodatkowo tak przyozdobione ogrodzenie panelowe sprzyja rozwojowi pożytecznych odmian owadów, zatem mamy do czynienia z działaniem ekologicznym.

Dla tych, którzy nie chcą bądź nie mogą czekać, handel przygotował równie interesujące propozycje. Dostępne są osłony, sztuczne żywopłoty, siatki maskujące, maty czy też taśmy PCV.

Poza szybkim i łatwym montażem wszystkie wymienione powyżej wyroby charakteryzują się także innymi cechami wspólnymi:

 • Ogromny wybór wysokości i barw;

 • Duża estetyka wykonania i dbałość o szczegóły;

 • Znaczny stopień zacienienia;

 • Wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, do których zalicza się wahania temperatury, promieniowanie UV, intensywne opady atmosferyczne, silne podmuchy wiatru itp.

Postaramy się przybliżyć kilka najpopularniejszych rozwiązań.

Taśmy PCV na ogrodzenia panelowe 

Spełniają swoje funkcje także na tarasach i balkonach. Taśmy są wyjątkowo odporne oraz łatwe w konserwacji. Utrzymanie ich w czystości nie stanowi najmniejszego problemu, tym bardziej że większość prac higienicznych wykonują padające deszcze.

Montaż polega na przeplataniu taśmy w równych odstępach pomiędzy drutami ogrodzenia panelowego.

Dodatkową zaletą stosowania taśm PCV jest ich zdolność do tworzenia bariery dźwiękowej przed hałasem z zewnątrz posesji.

Sztuczny żywopłot na ogrodzeniu panelowym

Jest tak realistyczny i pięknie wykonany, że dopiero w bliskim kontakcie zdradza swoje plastikowe pochodzenie.

Udana imitacja żywopłotu najczęściej wykonana jest z folii PCV. Wybór materiału nie jest przypadkowy. Tworzywo PCV znane jest ze swojej odporności na czynniki atmosferyczne oraz niezwykłą łatwość formowania przeróżnych kształtów i wzorów. Trwałość sztucznego żywopłotu szacowana jest na co najmniej 8 lat. Sztuczne rośliny mogą przybierać przeróżne formy.

Do najpopularniejszych należą:

 • Trawy;

 • Bluszcze;

 • Bukszpan;

 • Paprocie.

Siatki maskujące i maty 

W obu przypadkach osłony montuje się bezpośrednio na panelach ogrodzenia. Kolorystyka dobierana jest pod kątem elewacji i stylu architektonicznego budynku. Osłony stanowią idealną ochronę prywatności, nie pozwalając zajrzeć do wnętrza posesji osobom postronnym.

Ogrodzenie panelowe chroni i zdobi

Same osłony nie stanowią zapory dla potencjalnych intruzów. Dopiero w połączeniu z ogrodzeniem panelowym stanowią uzupełniającą się całość gwarantującą pełną izolację od otaczającego świata.

Nie trzeba przy tym nikogo przekonywać, iż estetyka takiego ogrodzenia znacznie przewyższa wszystko, co może zaoferować płot betonowy czy też wykonany z miernej jakości drewna, siatki bądź blachy.

Zależy Ci na pięknym i nowoczesnym designu Twojego otoczenia? Zdecyduj się na ogrodzenie panelowe. Pięknie przyozdobione podniesie prestiż całej okolicy, a tym samym wartość Twojego domostwa.

Witamy na blogu Hurtowni Stali Ulamex! Specjalizujemy się w stali ocynkowanej, stali czarnej, aluminium oraz elementów do montażu fotowoltaiki. Zapraszamy do lektury artykułów dotyczących stali, ogrodzeń i odnawialnych źródeł energii. Na naszym blogu publikujemy porady, wskazówki i analizy rynku.

Blog kategorie

Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium