Jakie ogrodzenie wybrać? Krótki przewodnik po rodzajach ogrodzeń 0
Jakie ogrodzenie wybrać? Krótki przewodnik po rodzajach ogrodzeń

Ogrodzenie murowane

Ogrodzenie murowane jest wyjątkowo trwałym rozwiązaniem, ale również dość kosztownym. Ogrodzenie murowane może być zbudowane z betonowych bloczków, kamienia lub z cegieł. Cena jest zależna od typu ogrodzenia, na jaki się zdecydujemy. Płot murowany jest gwarancją jakości na wiele lat. Często nie wymaga specjalnej konserwacji.

 

Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenia drewniane nie należą do najtrwalszych. Jest to rodzaj ogrodzeń najbardziej podatny na uszkodzenia oraz wpływ warunków atmosferycznych. Należy uważać na porastający płot mech i glony. Ogrodzenie drewniane wymaga stałej konserwacji i dbałości o to, by nie uległo zniszczeniu. Płot drewniany może przybierać różne formy: od sztachet po przęsła, może być wykonany z desek lub z bali. W przypadku tego typu ogrodzenia istnieje wiele wariantów, na jakie może zdecydować się inwestor. Płoty wykonane z drewna są bardzo ładnym dodatkiem do działki i mają wielu zwolenników, jednak należy pamiętać, że nie jest to najtrwalszy materiał na ogrodzenie.

 

Ogrodzenia metalowe

Ogrodzenia metalowe nie należą do najtańszych typów ogrodzeń. Są stosunkowo drogie, jednak mają ogromne grono zwolenników, którzy cenią ten typ ogrodzeń głównie ze względu na swoją dużą wytrzymałość. Metalowe ogrodzenia są odporne na trudne warunki atmosferyczne, na zmiany temperatur, wilgoć oraz korozję. Odpowiednio zabezpieczone np. powłoką cynkową mogą przetrwać wiele lat. Nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych.

Najpopularniejszym rodzajem ogrodzeń metalowych są ogrodzenia panelowe, które w ostatnich latach zyskały popularność ze względu na niską cenę, łatwość montażu oraz wysoką estetykę. Niegdyś ogrodzeniem panelowym ogrodzony były budynki publiczne, jednak coraz częściej po te typ ogrodzenia sięgają prywatni inwestorzy.

Ogrodzenia metalowe stanowią szeroką gamę produktów. Wyróżniamy między innymi ogrodzenia aluminiowe – lekkie i odporne na korozję; ogrodzenia kute – znacznie droższe niż większość ogrodzeń, często wykonywane na zamówienie; ogrodzenia z kątowników oraz ogrodzenia z profili które coraz częściej są stosowane na prywatnych posesjach. Ogrodzenie z profili jest tańsze niż ogrodzenie kute i zdecydowanie lżejsze. Cena ogrodzenia z profili jest mniejsza, a estetyka samego ogrodzenia stoi na podobnym poziomie, co ogrodzenie kute.

 

Który rodzaj ogrodzenia wybrać?

Wybór ogrodzenia nie jest łatwą sprawą. Istnieje wiele czynników, które wpływają na decyzję, jaką podejmiemy. Wygląd, wytrzymałość i wymagania konserwacyjne – to jedne z najważniejszych aspektów, na jakie zwracamy uwagę podejmując decyzję, jakie ogrodzenie postawimy na swojej posesji.

Ogrodzenia drewniane z pewnością są estetyczne i nadają posesji nieco przytulniejszy charakter, jednak są mało trwałe i wymagają stałej konserwacji. Ogrodzenie murowane jest najtrwalszym rozwiązaniem, jednak jest dość drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Najpowszechniejszym typem ogrodzenia jest ogrodzenie metalowe. Istnieje wiele typów ogrodzenia metalowego, więc oferta, jaką otrzymują klienci jest szeroka. Możemy wybrać tanie ogrodzenie panelowe lub zdecydować się na droższe, lecz eleganckie ogrodzenie kute.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium