Rodzaje i charakterystyka ogrodzeń w budownictwie
Rodzaje i charakterystyka ogrodzeń w budownictwie

Ogrodzenia – bądź bezpieczny na swojej posesji.

Ogrodzenie to najprościej rzecz mówiąc, zabezpieczenie posesji przed wtargnięciem niepożądanych osób i zwierząt. Jest to najczęściej wyznaczenie granic działki należącej do właściciela.

Rodzaje ogrodzeń w budownictwie.

Kiedyś najbardziej popularnym było ogrodzenie z drewnianych sztachet. Później przyszły ogrodzenia betonowe i ogrodzenia z elementów kutych, które stały się niezwykle popularne. Najbardziej uciążliwym problemem dla właścicieli ogrodzeń, była konieczność częstego czyszczenia. Konserwacja ogrodzenia chroniła je przed zniszczeniami. Dzięki temu po kilku latach ogrodzenie wyglądało jak nowe. Zabiegi przy takim ogrodzeniu zabierały dużo czasu i trzeba było je wykonywać cyklicznie. Dlatego cały czas szukano rozwiązań by mieć wytrzymałe ogrodzenie, które po kilku latach nadal będzie wyglądało dobrze.

Siatka ogrodzeniowa ocynkowana, sposobem na szybkie i trwałe ogrodzenie.

Z coraz większym przekonaniem zaczęto grodzić posesję siatką ogrodzeniową, wykonaną z drutu ocynkowanego. Montaż tego typu ogrodzenia jest dość prosty. Wystarczy zakupić wspomnianą już siatkę ogrodzeniową, słupki ogrodzeniowe i akcesoria do montażu. Takie ogrodzenie można śmiało postawić w dwie osoby, w ciągu jednego dnia. Żeby ogrodzenie było wytrzymałe, należy pamiętać o dobrym naciągnięciu siatki przy pomocy specjalnych naciągów. W celu zabezpieczenia siatki przed kradzieżą warto wylać podmurówkę. Dodatkowo zwiększy ona wytrzymałość ogrodzenia oraz poprawi jego wygląd.

Panele ogrodzeniowe, czyli prosty montaż i wysoka estetyka.

Ogrodzenia z gotowych przęseł bardzo szybko stały się niezwykle popularne. Cechuje je bardzo prosty montaż, jeszcze prostszy niż w przypadku siatki ogrodzeniowej oraz ładny i solidny wygląd. W przeciwieństwie do ogrodzenia z siatki, nie trzeba tutaj nic rozwijać. Montujemy gotowe panele ogrodzeniowe, najczęściej o długości 2500 mm. Potrzeba nam do tego słupków ogrodzeniowych, akcesoriów do montażu i dwóch osób. Do słupków ogrodzeniowych możemy dokręcić ocynkowane mocowanie płyty podmurówki i pod panelem zamontować płytę betonową. Można również spotkać mocowanie słupków odlewane z betonu.

Panele ogrodzeniowe występują w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu możemy skomponować ciekawe ogrodzenia. Tego typu konstrukcje bardzo często wykorzystywane są jako ogrodzenia szkół i placówek.

Przęsła palisadowe – wyznacznik trendów w ogrodzeniach.

Najnowszym trendem są ogrodzenia palisadowe wykonane z profili ocynkowanych lub profili aluminiowych. Od innych konstrukcji odróżnia je montowanie desek palisadowych w poziomie, co wcześniej było niespotykane. Wykorzystując różne rodzaje i wymiary profili możemy dowolnie modyfikować i projektować ogrodzenia. Często przęsła palisadowe występują w połączeniu z ogrodzeniem murowanym.

Jak powstają ogrodzenia z profili ocynkowanych lub aluminiowych?

Podczas produkcji przęseł palisadowych, profile ocynkowane lub profile aluminiowe mocuje się do ceowników. Można to zrobić przy pomocy spawania, lutospawania lub na nity. Tak zrobione przęsło mocuje się do słupka murowanego lub betonowego. Użycie materiału ocynkowanego lub aluminiowego daje gwarancję na długie użytkowanie bez oznak zużycia. Dzisiejsze technologie pozwalają na pomalowanie takich konstrukcji na dowolny kolor.

Które ogrodzenie montuje się najszybciej?

Biorąc pod uwagę szybkość montażu na prowadzenie wychodzą panele ogrodzeniowe. Póki co jest to chyba ogrodzenie, które postawimy najszybciej. Dodatkowo cechuje się stosunkowo niewielką ceną dlatego jest to rozsądny wybór. Jeśli jednak chcielibyśmy postawić na wygląd to bez wahania przęsła palisadowe wyglądają najbardziej nowocześnie. Możemy tu stworzyć niezliczoną kombinację konstrukcji.

Panele ogrodzeniowe ocynkowane

Panele ogrodzeniowe

Słupki ogrodzeniowe ocynkowane

Słupki ogrodzeniowe

Elementy do montażu konstrukcji fotowoltaicznych

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium