Profile ocynkowane - materiał na domki mobilne i domki modułowe
Profile ocynkowane - materiał na domki mobilne i domki modułowe

Domki mobilne holenderskie

Profile ocynkowane - materiał na domki mobilne i domki modułowe

Aby przybliżyć temat zaczniemy od wytłumaczenia czym są domy mobilne oraz domy modułowe.

Domki mobilne inaczej zwane holenderskimi jeszcze do nie dawna nie były znane w naszym kraju. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na nie, kosztem domów murowanych. Wyróżnia je przede wszystkim ich mobilność. Można je przewozić na kołach z miejsca na miejsce. Nie trzeba ich rejestrować tak jak przyczep kempingowych. Nie są one bowiem pojazdami.

Przejdź do oferty Otrzymaj bezpłatną wycenę

Coraz częściej ludzie wybierają je jako rozwiązanie całoroczne. Aby to było możliwe konstrukcje stalowe muszą być odporne na trudne warunki atmosferyczne. Z tego powodu producenci domków mobilnych decydują się na wykonanie konstrukcji z profili ocynkowanych. Wykonane z blachy ocynkowanej są odporne na korozję. Jesienne deszcze i zimowe mrozy nie są im straszne.

Z czego zbudowane są domki holenderskie?

Przeważnie do wykonywania takich konstrukcji producenci domków holenderskich używają profili ocynkowanych 100x100x3,0 mm lub 80x80x3,0 mm. Poprzeczne belki umieszczone w ścianach budowli wykonywane są z belek 60x60x2,0 mm lub 60x40x2,0 mm.

Konstrukcja domków opiera się na systemie szkieletowym. Główne elementy szkieletu opierają się na najbardziej solidnych profilach. W ścianach stosowane są nieco cieńsze. Co ciekawe do niedawna, ściany domków wykonywane były z drewna. Jednak jak wiadomo konstrukcje ocynkowane są o wiele bardziej trwałe i teraz tylko wykończenia są drewniane. Dlatego w trosce o swoje bezpieczeństwo klienci wybierają właśnie to rozwiązanie. Oczywiście w domach całorocznych instaluje się ogrzewanie oraz podciąga prąd i wodę.

Domki modułowe – nowoczesne domy w świetnym stylu

Domy modułowe charakteryzują się tym, że są wykonane z kilku lub kilkunastu gotowych elementów. Produkowane są one w fabrykach i przewożone na miejsce montażu. Dopiero wtedy przy pomocy dźwigu domki są składane.

Głównym czynnikiem, który wpływa na cenę jest sposób przygotowania materiału, z którego stawiany będzie dom. Decyduje on również o szybkości jego postawienia.

Konstrukcje domów wykonywane są między innymi z profili ocynkowanych wykonanych z blachy ocynkowanej. Zapobiega to rdzewieniu konstrukcji. Droższym aczkolwiek jeszcze lepszym rozwiązaniem są profile ocynkowane ogniowo. Warstwa ocynku jest wtedy lepsza co o wiele bardziej zwiększa trwałość konstrukcji.

Domki mobilne czy domki modułowe?

Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Należy pamiętać, że zanim zdecydujemy się na wybór domu, należy wszystko dobrze przemyśleć. Jeśli czegoś nie jesteśmy pewni to zawsze możemy zaczerpnąć porady u producentów.

Profile ocynkowane Gdzie kupić profile ocynkowane Profile ocynkowane FAQ

Elementy do montażu konstrukcji fotowoltaicznych

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium