Promiennik podczerwieni na taras jako najlepsze ogrzewanie tarasowe
Promiennik podczerwieni na taras jako najlepsze ogrzewanie tarasowe

Promiennik podczerwieni to nowoczesne urządzenie, które wypełni przestrzeń błogim ciepłem. Technologia ta działa na podstawie fal podczerwonych, które naturalnie występują w przyrodzie. Ciekawostką jest, że tęcza zaczyna się właśnie od podczerwieni. Jest to tzw. kolor widomo, którego człowiek nie jest w stanie zobaczyć gołym okiem. Jako że promieniowanie IR ma pochodzenie naturalne, warto w tym miejscu obalić mit o szkodliwości promienników. Urządzenia te nie emitują szkodliwego promieniowania UV. Wręcz przeciwnie, podczerwień ma zastosowanie prozdrowotne. Jest to jedna z najlepszych metod na pobudzenie krążenia u chorego. W przeciwieństwie do tradycyjnych form ogrzewania, nie musimy również martwić się o zanieczyszczone powietrze. Promienniki nie wydzielają szkodliwego dymu, który unosi się w powietrze. Co najważniejsze promienniki cieplne różnią się od piecyków czy ogrzewania c.o. komfortem cieplnym, jaki dają. Przede wszystkim zadaniem promiennika jest ogrzanie ludzi, przedmiotów, ścian czy podłóg. Nie podnoszą one bezpośrednio temperatury powietrza, co jest bardziej praktyczne. W przypadku tradycyjnych źródeł ciepła ciężko osiągnąć stan, w którym będzie przyjemnie, ale nie za gorąco czy zbyt duszno. Atutem jest również to, że komfort cieplny uzyskujemy już w kilka sekund. Nie musimy niczego rozpalać ani ciągle pilnować.

Promiennik podczerwieni na taras

Promienniki na taras – sposób na przedłużenie sezonu grillowego

Zimą czy jesienią spotkania przy grillu są niemalże niemożliwe. A przynajmniej bez promienników ciepła. Z pomocą skutecznego urządzenia, jakim jest promiennik tarasowy, zapomnisz o nieprzyjemnym chłodzie i będziesz mógł cieszyć się czasem z rodziną i przyjaciółmi na zewnątrz. Promiennik elektryczny ogrzeje wszystko co w jego zasięgu. Jeśli lubisz spędzać czas na tarasie, a przy tym cenisz sobie komfort – promiennik podczerwieni na taras to urządzenie dla Ciebie, w które warto zainwestować.

Rodzaje promienników ciepła na taras

Jeśli chodzi o promienniki tarasowe, możemy wybierać wśród promienników wiszących, naściennych i wolnostojących. Te pierwsze zapewnią nam ciepło nad stołem. Promiennik naścienne występują głównie w formie paneli, które montuje się uchwytem na ścianie.

Jeśli nie mamy możliwości montażu sufitowego czy naściennego, możemy zdecydować się na promiennik stojący w postaci parasoli czy masztów. Ten rodzaj promienników możemy ulokować w dowolnym miejscu na tarasie.

Promiennik podczerwieni na taras

Plusy i minusy wykorzystania promienników ciepła na taras

Zacznijmy od dużego komfortu, jaki dadzą nam promienniki tarasowe. Błogie ciepło i łatwość w użytkowaniu sprawią, że każde spotkanie, grill czy impreza na tarasie będzie dużo przyjemniejsze. Kolejnym plusem będzie kwestia finansowa. Tradycyjne formy ogrzewania będą nas kosztować dużo więcej niż promienniki podczerwieni, ponieważ będziemy dodatkowo potrzebować węgla czy drewna. Dużym plusem jest również działanie prozdrowotne – promienniki bardzo dobrze działają na osoby, które mają problemy z krążeniem.

Jeśli chodzi o minus tego niekonwencjonalnego sposobu ogrzewania, to tak naprawdę jest nim jedynie to, że nasz rynek oblegają promienniki pochodzące z Chin. Taki promiennik ciepła wymaga wymiany zwykle po kilku sesjach. Dlatego warto dołożyć trochę więcej i zainwestować w porządniejsze urządzenie, które dodatkowo będzie mieć wieloletnią gwarancję.

Promiennik podczerwieni na taras

Artykuł powstał przy współpracy zhttp://irsystem.pl/

Elementy do montażu konstrukcji fotowoltaicznych

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium