Oświetlenie przedpokoju – jak wybrać? 0
Oświetlenie przedpokoju – jak wybrać?

Jak wybrać oświetlenie do pokoju żeby nadać mu wyjątkowego charakteru?

Przedpokój to ważny ciąg komunikacyjny w domu czy mieszkaniu, który najczęściej pozbawiony jest okien. Dobre oświetlenie tej przestrzeni ma zatem ogromne znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim praktycznych.

Oświetlenie a wielkość i kształt przedpokoju

Najlepsze oświetlenie przedpokoju to takie, które jest dopasowane do konkretnych warunków. W niedużym, kwadratowym przedpokoju świetnie zdaje egzamin pojedyncze źródło światła w postaci np. plafonu. Z kolei w przypadku długiego i wąskiego przedpokoju sprawdza się kilka źródeł światła zamontowanych na suficie. Dobrym pomysłem może się także okazać specjalna listwa oświetleniowa, którą umieszcza się na całej długości sufitu. Trzeba pamiętać o tym, że montaż wybranego oświetlenia przeważnie wiąże się z koniecznością zmodyfikowania instalacji elektrycznej, co należy zlecić elektrykowi.

Rodzaje lamp do przedpokoju

W zależności od wielkości i kształtu przedpokoju w pomieszczeniach tych umieszcza się: plafony, kinkiety, lampy wiszące, lampy stojące, oświetlenie przypodłogowe oraz reflektory. Można postawić na dowolne kombinacje, mając na względzie to, że jedno źródło światła przeważnie nie wystarczy. Poszczególne punkty oświetleniowe warto ułożyć symetrycznie, planując ich rozmieszczenie w taki sposób, aby nie zabrakło ich przy szafie, szafce z butami oraz przy lustrze. Duże znaczenie ma również jakość zastosowanych w przedpokoju lamp. Opłaca się wybierać modele sprawdzonych marek, np. lampy Philips, które odznaczają się wysoką jakością, trwałością i eleganckim wzornictwem.

Źródła światła w przedpokoju

Halogeny i oświetlenie LED to najczęściej wybierane źródła światła do przedpokoju. Cieszące się dużą popularnością lampy LED wyróżniają się doskonałymi walorami użytkowymi, a różnorodność form pozwala dobrać je pod kątem stylistyki, w jakiej jest utrzymany przedpokój. Z kolei największą zaletą halogenów jest to, że emitują ciepłe światło. Eksperci ze sklepu Centrum Światła zwracają też uwagę na wybór odpowiednich opraw, np. z możliwością regulacji natężenia światła.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oświetlenia do przedpokoju, które znajdziecie na https://centrumswiatla.pl/pl/c/PrzedpokojHol/103

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium